19.18

Evroliga Zoran Dragić Mirza Begić Erazem Lorbek Boštjan Nachbar

Sreda, 19. 3. 2014, 19.18

Barcelona s sijajnim Nachbarjem razstavila Unicajo

V 11. krogu evrolige je bila gotovo med najzanimivejšimi tekmami tista med Unicajo in Barcelono. Zmagala je slednja, predvsem Boštjan Nachbar pa je naravnost blestel. Galatasaray je ukanil Bayern.

Prve tri četrtine španskega derbija med Unicajo in Barcelono so bile bolj izenačene, Katalonci pa so pedalko za plin občutneje pritisnili v zadnjih desetih minutah in na koncu slavili še 11. zmago v Top 16, tokrat s 77:61. Posebej vroč je bil Boštjan Nachbar, ki je tako uspešno zadeval kot skakal in se ustavil pri 16 točkah, Erazem Lorbek jih je dodal 12. Vsekakor je treba omeniti 10 skokov Anteja Tomića. Pri domačih tokrat Zoran Dragić ni imel tako vidne vloge. Dosegel je šest točk.

Mirza Begić ob visoki zmagi Olympiacosa nad Efesom ni igral.