Rogaška Helios Suns Sixt Primorska ABA 2

Četrtek, 10. 1. 2019, 21.15

Druga ABA liga, 15. krog

Primorci ostajajo razred zase

Ivan Marinković | Ivan Marinković je pri zmagi Sixt Primorske dosegel 15 točk. | Foto KK Sixt Primorska/Jurij Kodrun

Ivan Marinković je pri zmagi Sixt Primorske dosegel 15 točk.

Košarkarji Sixta Primorske so dosegli novo zmago v regionalnem tekmovanju. V drugi ABA ligi so v 15. krogu dosegli 14. zmago, s 97:71 (20:16, 46:41, 78:53) so premagali Borac iz čačka. Rogaška je v četrtek premagal Vršac, Dynamic pa je porazil Helios Suns.

Slovenska ekipa ni imela veliko težav z osmouvrščenimi tekmeci in se je še utrdila na prvem mestu. Tekmeci iz Čačka so bili dokaj blizu do polčasa, ko so zaostajali le za pet točk. Potem pa je sledil koprski "tornado" v tretji četrtini, ki so jo domači dobili kar z 32:12, tako da je bil zmagovalec odločen že precej pred koncem. V zadnjih minutah so si lahko domači privoščili tudi malo bolj sproščen pristop, ki pa nazadnje ni ogrozil visoke prednosti, na koncu je bilo + 26.

Koprčani so danes dobro delovali ekipno, pet košarkarjev je končalo z dvomestnim številom točk, Ivan Marinković jih je dosegel 15, po 13 pa Lance Harris in Marko Jagodić Kuridža.

Rogaška do prve zmage na tujem

Za Rogaško je to šesta zmaga v sezoni, ki jo ohranja v igri za uvrstitev na zaključni turnir oziroma med prve štiri. To je bila prva zmaga Rogaške v gosteh v ligi Aba 2 in hkrati rekordna v petnajstih krogih po številu doseženih točk. Za pet točk je presegla dosežek iz konca novembra proti MZT Skopju.

Kar sedem igralcev Rogaške, ki je zadela kar 18 trojk, je imelo dvomestno število točk, izstopal pa je Rashun Davis s 25 točkami in 10 podajami (indeks 36).

Deseti poraz Helios Suns v drugi ligi Aba

Za Domžalčane je to deseti poraz v drugoligaški jadranski druščini. Z izkupičkom 5-10 zasedajo predzadnje mesto na razpredelnici. Največ točk za Helios Suns je dosegel Nikola Gajić (15), eno manj je zbral Đoko Šalić, dvanajst pa Miroslav Pašajlić.