Izidor Penko

Četrtek, 3. 8. 2017, 20.03

Zlati kolajni v Belgijo in Nizozemsko, Penko 22.

Izidor Penko | Foto Žiga Zupan/Sportida

V Herningu so se za odličja na evropskem kolesarskem prvenstvu merili kronometristi v članskih kategorijah. Pri moških je zlato kolajno osvojil Belgijec Victor Campenaerts, pri ženskah Nizozemka Ellen Van Dijk, pri mlajših članih pa Danec Kasper Asgreen. Slovenci so imeli svoje predstavnike le pri članih do 23 leta, Izidor Penko je bil 22.

Med člani na Danskem posebej močne konkurence ni bilo konkurence ni bilo. Za glavnega favorita je na 46 kilometrov dolgi progi veljal Poljak Maciej Bodnar, zmagovalec kronometra v predzadnji etapi letošnjega Toura, a se je moral na koncu zadovoljiti s srebrno kolajno. Za dve sekundi ga je premagal moštveni kolega Primoža Rogliča pri ekipi LottoNL-Jumbo, Campenaerts, bronasto kolajno pa je osvojil Irec Ryan Mullen. Nastopilo je le 34 kolesarjev, med njimi pravih zvezdnikov ni bilo.

Nekoliko močnejša konkurenca je bila pri dekletih, svojo četrto zlato kolajno, drugo zaporedno v članski konkurenci je osvojila Nizozemka Van Dijkova. Drugo mesto je zasedla Belgijka Ann-Sophie Duyck, nizozemsko zmagoslavje je s tretjim mestom dopolnila Anna Van der Breggen. Slovenskih predstavnic ni bilo na startu, sta pa se izkazali Avstrija Anna Ritter in Poljakinja Eugenia Bujak, nekdanja in zdajšnja članica ljubljanske ekipe BTC City, ki sta zasedli peto in šesto mesto.

Pri mlajših članih so gostitelji zabeležili dvojno zmago, za Asgreenom se je uvrstil Mikkel Bjerg, bronasto kolajno si je za vrat obesil Francoz Corentin Ermenault. Penko je na 22. mestu zaostal dve minuti in 28 sekund, drugi slovenski predstavnik Matic Grošelj pa je bil 33., zaostal je tri minute in 19 sekund.