SiolNET. Sportal Kolesarstvo
0,23

termometer

  • Messenger
  • Messenger
Končni rezultati 23. dirke Po Sloveniji

Rumena majica Estoncu, modra Janu Tratniku

0,23

termometer

Rus Aleksander Porsev, član ruske ekipe Katjuša, je zmagovalec zadnje, četrte etape kolesarske dirke po Sloveniji, ki se je po 179,1 kilometra tradicionalno končala v Novem mestu. Zmagovalec 23. slovenske pentlje je Estonec Rein Taaramäe iz Katjuše.

Rezultati 4. etape:
 

1. Aleksander Porsev (Rus/Katjuša) 4:27:46
2. Rudiger Selig (Nem/Bora-Argon) 
3. Kristian Sbaragli (Ita/Team Dimension)
4. Bert Van Lerberghe (Bel/Topsport)
5. Andrew Fenn (VBr/Team Sky)
6. David Per (Adria Mobil) 
7. Roman Maikin (Rus/Rusvelo)
8. Sacha Modolo (Ita/Lampre)
9. Michele Viola (Ita/Meridiana)
10. Elia Viviani (Ita/Team Sky)
11. Andi Bajc (Amplatz - BMC)
...
15. Žiga Grošelj (Slovenija)
22. Jani Brajkovič (Slovenija)
36. Jure Golčer (Adria Mobil)
37.​ Gorazd Per (Adria Mobil) vsi isti čas
...
 
Uradni rezultati/Official results

 

 Skupini vrstni red:

 

1. Rein Taaramäe (Est/Katjuša ) 15:10:29
2. Jack Haig (Avs/Orica) 1:42
3. Jan Barta (Češ/Bora-Argon)  2:38
4. Egan Arley Bernal Gomez (Kol/Androni Giocattoli) 2:47
5. Jure Golčer (Slo/Adria Mobil) 2:48
6. Eliot Lietaer  (Bel/Topsport) 2:57
7. Jose Mendes (Por/Bora-Argon) 3:00
8. Pavel Kočetkov (Rus/Katjuša) 3:14
9. Jani Brajkovič (Slo/Slovenija) 3:15
10. Franco Pellizoti (Ita/Androni Giocattoli) 3:27

20. Luka Pibernik (Slo/Lampre) 5:56
39. Žiga Rucigaj (Slo/Radenska) 17:39

46. Matej Mohorič (Slo/Lampre) 21:06
...

 

 Nosilci majic:

 

Rumena majica: Rein Taaramäe (Est, Katjuša)
Rdeča majica: Jack Haig (Avs/Orica GreenEdge)
Modra majica: Jan Tratnik (Amplatz - BMC)
Bela majica: Egan Arley Bernal Gomez (Kol/Androni Giocattoli)

 

 

Dozdajšnji zmagovalci dirke Po Sloveniji:

1993 Boris Premužič (Slo/Rog)
1994 Tobias Steinhauser (Nem)
1995 Valter Bonča (Slo/ZG Mobili)
1996 Lorenzo di Silverstro (Ita)
1998 Branko Filip (Slo/Krka Telekom)
1999 Tim Jones (Zim)
2000 Martin Derganc (Slo/Krka Telekom)
2001 Faat Zakirov (Rus)
2002 Jevgenij Petrov (Rus)
2003 Mitja Mahorič (Perutnina Ptuj)
2004 Mitja Mahorič (Perutnina Ptuj)

2005 Przemyslav Niemiec (Pol)
2006 Jure Golčer (Slo/Perutnina Ptuj)
2007 Tomaž Nose (Slo/Adria Mobil)
2008 Jure Golčer (Slo/LPR Brakes)

2009 Jakob Fuglsang (Dan)
2010 Vincenzo Nibali (Ita)
2011 Diego Ulissi (Ita)
2012 Jani Brajkovič (Slo/Astana)
2013 Radoslav Rogina (Hrv/Adria Mobil)
2014 Tiago Machado (Por)
2015 Primož Roglič (Slo/Adria Mobil)
2016 Rein Taaramäe (Est)

Komentarji

Pridružite se razpravi!
Za komentar se prijavite tukaj. Strinjam se s pogoji uporabe.

Delite na:
Delite na: Facebook Twitter Viber Pinterest Messenger E-mail Linkedin