Domen Novak Jan Tratnik Pariz - Nica

Sreda, 11. 3. 2020, 17.29

Pariz - Nica, 4. etapa

Tratnik 13. v kronometru, Danec z zmago na drugo mesto v skupnem seštevku

Jan Tratnik | Jan Tratnik je za zmagovalcem današnjega kronometra zaostal 33 sekund. | Foto Reuters

Jan Tratnik je za zmagovalcem današnjega kronometra zaostal 33 sekund.

Na kolesarski dirke Pariz-Nica je bil danes na sporedu 15,1 kilometra dolg kronometer. Dobil ga je Danec Soeren Kragh Andersen, ki je bil šest sekund hitrejši od vodilnega v skupnem seštevku Nemca Maximiliana Schachmanna.

Schachmann ima zdaj 58 sekund prednosti pred zmagovalcem kronometra, ki se je prebil na drugo mesto, na tretjem mestu je Avstrijec Felix Grossschartner, ki zaostaja minuto in sekundo.

Slovenski kolesar Jan Tratnik je v vožnji na čas zabeležil 13. čas, za zmagovalcem je zaostal 33 sekund, a njegov zaostanek pred uro resnico je bil prevelik, da bi se lahko prebil v ospredje skupnega seštevka. Trenutno je na 99. mestu, za vodilnim zaostaja 18 minut in deset sekund.

Drugi slovenski predstavnik Domen Novak je bil v kronometru 122., za najhitrejšim je zaostal dve minuti in 45 sekund.