18.42

1 leto, 8 mesecev

Thermometer Blue 1,99

1

Tadej Pogačar Tadej Pogačar Urška Žigart Dirka po Franciji Tour de France Tour de France

Sobota, 30. 7. 2022, 18.42

ŽENSKA DIRKA PO FRANCIJI, 7. ETAPA

Razlog, da je bil Pogačar v cilju San Sebastiana vseeno ponosen

1

Urška Žigart | Urška Žigart | Foto Vid Ponikvar

Urška Žigart

Nizozemka Annemiek van Vleuten je prepričljivo dobila sedmo etapo dirke po Franciji. Na 127,1 kilometra dolgi preizkušnji med Selestatom in Le Marksteinom je rojakinjo Demi Vollering prehitela za 3:26 minute. Zelo dobro se je odrezala Urška Žigart z osmim mestom (+7:23). Kar je v cilju dirke San Sebastian kljub svojemu slabemu rezultatu razveselilo Tadeja Pogačarja.

Tadej Pogačar, TDF22
Sportal Drugič zmagal Evenepoel, Mohorič popustil dva klanca pred ciljem, Pogačar tri

Za 39-letno Annemiek van Vleuten je bila to prva etapna zmaga na ženskem Touru, sicer pa skupno že 93. Tekmice je tokrat zlomila že na prvem od treh vzponov v etapi, približno 70 kilometrov pred ciljem in nato do konca praktično vozila sama. Nekaj časa ji je lahko sledila le Demi Vollering, a tudi ona na koncu krepko zaostala. Tekmice za Volleringovo pa so si nabrale še večji zaostanek, tako je tretjeuvrščena Danka Cecilie Uttrup Ludwig ciljno črto prečkala 5:16 minute za zmagovalko.

V skupni razvrstitvi ima zdaj van Vleutenova 3:14 minute prednosti pred Volleringovo in 4:33 pred Poljakinjo Katarzyno Niewiadoma. Urška Žigart, zaročenka slovenskega zvezdnika Tadeja Pogačarja, ki je z osmim mestom poskrbela za svojo najboljšo uvrstitev na velikih mednarodnih tekmah in tako zadovoljila ekipo BikeExchange - Jayco, s katero je v petek podaljšala sodelovanje za dve leti, je zdaj skupno 46. in ima 36:11 minute zaostanka.

"Res super dan. Nisem se posebej pripravila nanj, bila pa sem srečna, da so se začeli pravi klanci. Škoda le, da sem na koncu ob trenutku nepazljivosti zapravila priložnost za še višjo uvrstitev. Seveda pa je jutri že nov dan in veselim se novih zahtevnih etap," je za Val 202 povedala Urška Žigart. Trenutno najboljša Slovenka je navdušena tudi nad organizacijo tekmovanja. "Letošnji Tour za ženske je že zdaj presegel pričakovanja. Ogromno je gledalcev, ne samo danes, ko smo šle v klanec, tudi na ravninskih etapah in v manjših krajih imamo ogromno podpore gledalcev. Ta dirka se ne more primerjati z nobeno doslej."

Eugenia Bujak (UAE Team ADQ) je bila 109. s skoraj 38 minutami zaostanka, skupno pa je 99. (+1:05:42).