Matej Mugerli

Sobota, 7. 5. 2016, 16.05

Mugerliju v klanec ni šlo najbolje in je izpadel iz boja za skupno zmago

Matej Mugerli | Foto Žiga Zupan/Sportida

Slovenski kolesar azerbajdžanske ekipe Synergy Baku Matej Mugerli je bil do tretje etape dirke po Azerbajdžanu v igri za končno zmago. A po kraljevski, četrti je možnost izgubil, saj je za najboljšim Italijanom Lucom Wackermanom (NASR Dubaj) zaostal tri minute in 48 sekund, zasedel 26. mesto, v skupnem seštevku pa nazadoval na 20. mesto

Drugi slovenski predstavnik Marko Pavlič (Academy Team) je bil 43., njegov zaostanek je znašal 11 minut in 19 sekund, v skupnem seštevku pa je na 38. mestu.

V generalni razvrstitvi je vodstvo prevzel Avstrijec Marcus Eibegger (Simplon Wels), ki ima pred drugouvrščenim Kazahstancem Nikito Stalnovom in Italijanom Rinaldom Nocentinijem dve sekundi prednosti.

Od kolesarjev Synergy Bakuja, ki ga vodi Andrej Hauptman, je najboljši Hrvat Matija Kvasina, zmagovalec letošnje dirke po Hrvaški, zaseda osmo mesto, za vodilnim pa zaostaja 17 sekund.