Nedelja, 10. 2. 2019, 17.00

Luka Mezgec krojil vrh na zadnji etapi dirke po Valencii

Luka Mezgec | Luka Mezgec je bil na zadnji etapi blizu vrha. | Foto Vid Ponikvar

Luka Mezgec je bil na zadnji etapi blizu vrha.

Nizozemski kolesar Dylan Groenewegen (Jumbo-Visma) je bil najhitrejši v zadnji, peti etapi dirke po Valencii, Španec Ion Izagirre (Astana) pa je postal skupni zmagovalec. V 88,5 kilometra dolgi šprinterski etapi se je s četrtim mestom izkazal Luka Mezgec (Mitchelton-Scott).

Za Groenewegnom je končal Norvežan Alexander Kristoff, tretji je bil evropski prvak Italijan Matteo Trentin, sicer moštveni kolega Mezgeca.

V zadnjih treh kilometrih je v glavnini prišlo do padca, ki je ustavil številne sprinterske vlake in posameznike.

Matej Mohorič je čez cilj prišel na 98. mestu, Jan Tratnik (oba Bahrain-Merida) pa na 109., oba v času zmagovalca.

Izagirre je v dresu Astane odpeljal prvo dirko in takoj prišel do skupne zmage. Majico vodilnega je prevzel po četrti etapi, danes je moral le varno priti do cilja z glavnino. Sedem sekund je na drugem mestu zaostal svetovni prvak Španec Alejandro Valverde, tudi tretji je bil Španec Pello Bilbao, tudi on član Astane.

Mohorič je končal na 36. mestu, Tratnik je bil na prvi dirki v dresu Bahrain-Meride skupno 78., Mezgec pa 103.