Sobota, 29. 7. 2017, 18.57

San Sebastian

Kwiatkowskemu klasika v San Sebastianu

Michal Kwiatkowski | Foto Reuters

Poljak Michal Kwiatkowski je zmagovalec enodnevne kolesarske dirke za točke svetovne serije v San Sebastianu. Drugo mesto je po 231 kilometrih tako kot lani osvojil Francoz Tony Gallopin, s tretjim mestom se je moral zadovoljiti lanski zmagovalec Nizozemec Bauke Mollema.

Kmalu po prevoženih 200 kilometrih se je na čelu dirke znašel Italijan Gianni Moscon, sotekmovalec Kwiatkowskega pri ekipi Sky. Odločitev je padla na zadnjem vzponu dneva na Igeldo, ko se je izoblikoval krog favoritov za končno zmago.

Kwiatkowski je v njem imel še Španca Mikela Lando, ki je tako kot na nedavno končani dirki po Franciji opravil dobro delo, v sprintu skupinice pa je bil najhitrejši Poljak.

V šprint se je sicer vmešal še zmagovalec majske dirke po Italiji Nizozemec Tom Dumoulin, ki je bil na koncu četrti, peti Landa je zaostal dve sekundi.

Roglič 21. Brajkovič 42.

V času skupine, ki je prišla na cilj z 38 sekundami zaostanka za Kwiatkowskim, je bil tudi slovenski junak dirke po Franciji Primož Roglič. Član nizozemske ekipe LottoNl-Jumbo, ki je v tednu po koncu Toura vozil na nekaj kriterijih, je bil 21.

Med petdeseterico je od Slovencev končal še Janez Brajkovič (Bahrain-Merida), ki je bil 42. z zaostankom 2:57 minute.