7 let, 12 mesecev

Alexander Kristoff

Ponedeljek, 9. 3. 2015, 17.27

Kristoff po 196 kilometrih z največ moči za ciljni šprint, Božič 11.

Norvežan Alexander Kristoff, ki dirka za ekipo Katjuša, je zmagovalec druge etape kolesarske dirke Pariz - Nica.

Skandinavec je v ciljnem šprintu 196,5 km dolge preizkušnje med krajema Saint-Remy-les-Chevreuse in Contres ugnal Francoza Nacerja Bouhannija in Bryana Coquarda, rumeno majico vodilnega pa je zadržal Poljak Michal Kwiatkowski (Etixx Quick Step).

Po nedeljskem prologu je bila danes na sporedu prva etapa, ki se je končala z zmagoslavjem Kristoffa, na njej pa se je izkazal tudi slovenski kolesar in član Astane Borut Božič, ki je zasedel sijajno enajsto mesto, medtem ko je drugi slovenski kolesar na 73. dirki Pariz - Nica Simon Špilak (Katjuša) osvojil 77. mesto. Oba sta v cilj prikolesarila v času zmagovalca.

Prvo mesto v skupni razvrstitvi Kwiatkowski, ki je na lanskem svetovnem prvenstvu v španski Ponferradi osvojil odličje zlatega leska na cestni dirki. Isti čas ima drugouvrščeni Avstralec Dennis Rohan, medtem ko tretjeuvrščeni Nemec Tony Martin zaostaja sedem sekund. Špilak (+0:32) je v generalni razvrstitvi na 68., Božič (+0:38) pa na 95. mestu.

V torek bo na sporedu 172 km dolga preizkušnja med krajema Zooparc de Beauval/Saint-Aignan in Saint-Amand-Montrond.