7 let, 12 mesecev

Grega Bole Chris Froome kolesarstvo

Sreda, 18. 2. 2015, 16.13

Grega Bole andaluzijsko Vuelto začel s tretjim mestom

Grega Bole je na prvem delu uvodne etape dirke Ruta del Sol, ki je v Španiji potekala od La Rabide do Hinojosa, zasedel tretje mesto. Zmagal je Pim Ligthart.

Španski kolesar Alberto Contador (Tinkoff Saxo) je že po prvem dnevu kolesarske dirke po Andaluziji prevzel vodstvo v skupnem seštevku. Potem ko je v prvi poletapi končal v prvi skupini, je v 8,2 kilometra dolgem kronometru zasedel šesto mesto, kar je bilo dovolj, da prevzame rumeno majico vodilnega.

Njegov veliki konkurent Britanec Chris Froome je bil v kronometru deseti, v skupnem seštevku pa je z osmimi sekundami zaostanka četrti. Pred njim sta poleg Contadorja še Luksemburžan Bob Jungels in Španec Benat Intxausti.

Grega Bole, tekmovalec poljske ekipe CCC Sprandi Polkowice, je bil v prvi poletapi, ki jo je odločil sprint večje skupine - ta se je izoblikovala po številnih padcih, tretji, v vožnji na čas, v kateri je z zaostankom 56 sekund, pa je visoko uvrstitev pričakovano izgubil. Padel je na 29. mesto, zaostaja 50 sekund.

Drugi slovenski predstavnik Jani Brajkovič je z zaostankom štirih minut in 45 sekund na 88. mestu, 88. je bil že v prvi etapi, v kateri je izgubil štiri minute in 16 sekund. Dosti boljši ni bil tudi v nekoč njegovi specialnosti, uri resnice, z zaostankom 41 sekund je zasedel 62. mesto.

Kronometer je sicer dobil Španec Javier Moreno (Movistar), ki je za dve sekundi premagal Nizozemca Wilca Keldermana, štiri sekunde pa je zaostal Francoz Jerome Coppel.