8 mesecev, 3 tedne

gorsko kolesarstvo kros Miha Halzer Urban Ferenčak

Četrtek, 12. 9. 2013, 20.34

Federspielu skupna zmaga, poškodovani Halzer na koncu četrti

Po mesecu in pol premora so se za točke svetovnega pokala zadnjič v sezoni pomerili gorski kolesarji v krosu na izpadanje. Skupno zmago si je po petih dirkah zagotovil Avstrijec Daniel Federspiel.

Miha Halzer, ki v Hafjellu na Norveškem ni nastopil zaradi poškodbe rame, je na koncu osvojil četrto mesto. Urban Ferenčak je padel na treningu in ni nastopil. Halzer še vedno okreva po poškodbi rame, ki jo je staknil tik pred odhodom na svetovno prvenstvo.

Danes si je zmago pridirkal Nemec Simon Gegenheimer, na drugem mestu je končal Matthias Wengelin, tretji je bil Argetinec Andres Catriel Soto, četrti pa Federspiel. Ferenčak je padel na treningu na drugem skoku, ko je bil prekratek in je zletel na glavo, zaradi bolečin pa nato ni nastopil na dirki.

V ženski konkurenci je slavila Švedinja Jenny Rissveds, druga je bila Italijanka Eva Lechner, tretja Švedinja Alexandra Engen, četrta pa Švicarka Kathrin Stirnemann.

Za Federspielom, ki je skupno zbral 183 točk, je končal Nemec Simon Gegenheimer (159 točk), tretji je bil Belgijec Fabrice Mels (106 točk). Halzer na četrtem mestu je osvojil 95 točk. Najboljša v ženski konkurenci je bila Švedinja Alexandra Engen, svetovna prvakinja iz Pietermaritzburga.

V soboto bo v Hafjellu, prizorišču svetovnega prvenstva prihodnje leto, na sporedu še zadnja preizkušnja sezone v olimpijskem krosu. Ob 11.30 se bodo s starta pognale ženske. Največ zanimanja bo za dvoboj med trenutno vodilno Tanjo Žakelj in drugouvrščeno Čehinjo Katerino Nash, ki še edina lahko ogrozi skupno zmago Slovenke. Žakljeva ima 85 prednosti pred Nashevo. Na startu bo tudi Blaža Klemenčič, ki trenutno zaseda 18. mesto v skupni razvrstitvi.