19.23

Alberto Contador Simon Špilak

Nedelja, 27. 4. 2014, 19.23

Contador še kar na prvem mestu lestvice, Špilak 29.

Za kolesarji je spomladanski del letošnje sezone. Simon Gerrans, zmagovalec dirke Liege-Bastogne-Liege, na 2. mestu lestvice točkovanja dirk svetovnega koledarja. Alberto Contador ostaja 1.

Z dirko Liege-Bastogne-Liege se je zaključil spomladanski del letošnje kolesarske sezone, ki se bo že v torek nadaljevala z dirko po Romandiji. Avstralec Simon Gerrans (Giant-Shimano) se je z zmago na dirki Liege-Bastogne-Liege povzpel z 9. na 2. mesto lestvice točkovanja dirk letošnjega svetovnega koledarja med posamezniki. Na 1. mestu ostaja Španec Alberto Contador (Tinkoff-Saxo), ki je prav tako kot Gerrans slavil dve zmagi na letošnjih dirkah svetovnega koledarja. Na lestvici sta se povzpela tudi Alejandro Valverde (Movistar) in Michal Kwiatkowski (Omega Pharma-Quick Step), ki sta dirko končala na 2. in 3. mestu. Najvišje uvrščeni Slovenec ostaja Simon Špilak (Katjuša), ki je na 29. mestu. Luka Mezgec (Giant-Shimano) in Borut Božič (Astana) sta uvrščena na 57. in 58. mesto lestvice. Doslej je točke osvojilo le 114 kolesarjev. Na lestvici ekip na 1. mestu ostaja belgijska ekipa Omega Pharma-Quick Step, kot tudi Španija na lestvici držav. Slovenija ostaja na 16. mestu.

Naslednja dirka svetovnega koledarja bo dirka po Romandiji. Ko se bo slednja prihodnjo nedeljo končala, bo za kolesarji točno polovica letošnjih dirk svetovnega koledarja.