Dirka po Španiji Dirka po Španiji BTC City Ljubljana Eugenia Bujak Urša Pintar

Nedelja, 15. 9. 2019, 16.42

Dirka po Španiji (ženske)

Bujakova dirko po Španiji končala na petem mestu

Slovenska kolesarska prvakinja Eugenia Bujak je dvodnevno dirko po Španiji končala na petem mestu. V sobotni etapi, 9,3-kilometrski vožnji na čas v Boadilla del Monteju, je bila Poljakinja s slovenskim potnim listom, ki kolesari za BTC City Ljubljano, osma, v današnji 98,6-kilometrski etapi v Madridu pa 18.

Sobotno vožnjo na čas je najbolje opravila Nemka Lisa Brennauer, Bujakova je na osmem mestu zaostala 26 sekund.

V etapi s startom in ciljem v Madridu se je v sprintu zmage veselila Avstralka Chloe Hosking. Brennaurjeva je bila 16., Bujakova 18.

Nemki sta družbo na zmagovalnem odru delali Nizozemka Lucinda Brand in Danka Pernille Mathiesen.

Druga Slovenka v tokratnem moštvu Ljubljančank je bila Urša Pintar, ki je v soboto končala na 35. mestu, danes je bila 26., skupno je bila 27. Za BTC City Ljubljano so dirkale še Rusinja Anastazija Čursina, Nizozemka Maaike Boogaard, Britanka Hayley Simmonds in Italijanka Rossella Ratto, ki pa so končale v ozadju.

Sportal Konec je! Primož Roglič je zmagovalec Vuelte 2019!