4 leta, 9 mesecev

liga INL HK Playboy Slavija HK Triglav Kranj HK Celje HKMK Bled HDD Sij Acroni Jesenice

Petek, 9. 1. 2015, 17.05

Železarji začeli s porazom, do zmage le Celjani

V mednarodni hokejski ligi INL se je začel drugi del tekmovanja, v katerem so moštva razdeljena na dve skupini glede na dosežke iz prvega dela.

V zgornjem delu so od slovenskih ekip le Jeseničani, ki so izgubili v Zell am Seeju. Tamkajšnja ekipa je bila boljša s 4:3, potem ko je Matevž Erman v zadnji tretjini še poskrbel za jeseniško izenačenje na 3:3. Toda domači so nato dosegli še en gol in dosegli tesno zmago.

V spodnjem delu, kjer so preostala slovenska moštva, je danes v domačem obračunu celjska ekipa premagala blejsko po kazenskih strelih s 5:4. Še po dveh tretjinah je sicer bolje kazalo Blejcem, ki so po zadetku Klemna Kaimela vodili s 4:2, a so nato domači dosegli dva gola, oba z igralcem manj, ter izsilili dodaten del igre, nato pa zmagali po kazenskih strelih.

Manj uspešni so bili hokejisti Triglava, ki so visoko izgubili v Kapfenbergu. Že po prvi tretjini je bilo 4:0, do konca pa so domači še petkrat spravili plošček v mrežo tekmecev. Dvoboja med Kitzbühlom in Playboy Slavijo, ki bi moral biti že v petek, pa niso odigrali.