HK ECE Celje HK Playboy Slavija Zell am See liga INL

Nedelja, 20. 12. 2015, 9.48

Železarji premagali Kitzbühel, vodilni napolnili mrežo Slavije

Jeseničani so v ligi INL po kazenskih strelih premagali Kitzbühel. Slavija je bila z le dvema peterkama lahek plen za vodilni Feldkirch.

Jeseničani so trikrat vodili, vendar so jih tekmeci vedno ujeli. Najprej je v 16. minuti zadel Urban Sodja za 1:0, v 35. minuti je bil za 2:1 uspešen Luka Tosič, v 45. minuti pa je za 3:2 vratarja gostov premagal še Gašper Cerkovnik.

Po novem izenačenju le dobri dve minuti po tretjem vodstvu gostiteljev je sledil podaljšek, v katerem sta vratarja pred 450 gledalci ostala nepremagana. V kazenskih strelih je dvoboj odločil Sašo Rajsar in Jeseničanom zagotovil petnajsto zmago.

V dvoboju prvouvrščene ekipe lige Feldkircha in zadnje Playboy Slavije je bil zmagovalec znan, če ne že pred tekmo, pa najpozneje po prvi tretjini, ki so jo gostitelji dobili s 3:0. Tadej Snoj je v 42. minuti znižal na 1:5, sledili pa so še trije goli gostiteljev za dvaindvajseto zmago v prvenstvu; Slavija je slavila le trikrat.

V sredo čaka igralce Sij Acroni Jesenic dvoboj državnega prvenstva z Bledom, Playboy Slavija pa bo v tem tekmovanju gostovala pri Triglavu.