Thermometer Blue 0

liga EBEL Luka Gračnar Red Bull Salzburg Miha Verlič Žiga Pance VSV Beljak

Nedelja, 13. 3. 2016, 11.36

Že na uvodu izjemno tesno, Salzburg do zmage nad Beljakom šele v podaljšku

Salzburg in Linz sta dobila prvi polfinalni tekmi lige EBEL. Rdeči biki so na domačem terenu v podaljšku z 2:1 premagali Beljak, črna krila pa so s 4:3 v gosteh ugnala Znojmo.

Beljačani so obračun v Mozartovem mestu začeli odlično, Eric Hunter je že v peti minuti načel mrežo Salzburga. To je varoval Juuso Riksman, ki je prednost pred Luko Gračnarjem dobil že na zadnjih četrtfinalnih tekmah. Finec do konca obračuna ni več klonil, je pa moral na drugi strani J. P. Lamoureux dvakrat po plošček v svoj gol. John Hughes je v 46. minuti izenačil in izsilil podaljšek, v katerem je zmagovalca odločil Matthias Trattnig.

Tudi na Češkem je bilo tesno. Linz si je v peti minuti priboril vodstvo, ki ga do konca srečanja ni izpustil iz rok. Avstrijci se za zmago lahko zahvalijo tudi vratarju Michaelu Ouzasu, saj je zaustavil kar 42 strelov, medtem ko je bil Jan Lukas v čeških vratih zanesljiv ob 22 strelih od 26.