16.35

liga EBEL HDD Olimpija Dornbirn

Petek, 12. 9. 2014, 16.35

Visok poraz Olimpije, prvakom gre še slabše

Hokejisti Olimpije so na prvi domači tekmi sezone z 2:5 klonili proti Znojmu in ostajajo brez točk. Ničlo imajo na računu tudi hokejisti Bolzana, ki so v soboto z 2:5 izgubili v Linzu.

Tretji krog sta že v četrtek odprla Salzburg in Gradec. Rdeči biki po treh obračunih še niso oddali točke in ostajajo na vrhu lestvice, Luka Gračnar je branil vso tekmo - ubranil je 31 od 35 strelov. Miha Verlič je bil v postavi Gradca, a točkovne statistike ni obogatil, je pa v kazensko vpisal 5+20 kazenskih minut in tekmo predčasno končal v 51. minuti.

V petek so na ledeno ploskev pridrsali tudi slovenski državni prvaki in zabeležili tretjo ničlo. Češki Znojmo je v Tivoliju zmagal s kar 5:2, edina zadetka za zmaje pa sta dosegla Hunter Bishop in Matt White.

Visoke zmage se je veselil tudi Beljak, za katerega igrata tudi Klemen Pretnar in Adis Alagić. Prvi je vknjižil podajo, drugi pa celo dva zadetka.

Tretji krog sta končala Linz in Bolzano, aktualni prvaki, za katere igra Žiga Pance tudi po tretji tekmi še nimajo točke in ostajajo na dnu lestvice, medtem ko gre "črnim krilom" odlično, saj niso izgubila še niti ene točke.