4 leta, 9 mesecev

liga INL HDD Jesenice HK Playboy Slavija HK Triglav Kranj HK Celje HKMK Bled

Nedelja, 5. 10. 2014, 14.24

V Zalogu zmaga domačim, Jeseničani osvojili Kranj

Na dveh tekmah so točke štele dvojno, za ligo INL in državno prvenstvo. V Zalogu so Celjani tesno izgubili, v Kranju na gorenjskem derbiju pa so zmagali Jeseničani. Blejci brez možnosti.

V Zalogu so domači hitro povedli, v tretji minuti je zadel Črt Snoj. A so se Celjani vrnili, z zadetkom Matica Zupanca izenačili, domače je nato v vodstvo popeljal Luka Šimunovič, Celje pa je v 39. izenačilo prek Žana Jezovška. Odločitev je padla v 43. minuti, ko je Tilen Pilko Zagorc dosegel tretji domači gol za prvo zmago v sezoni, Celjani ostajajo brez točk na zadnjem mestu.

Na gorenjskem obračunu v Kranju so status favoritov upravičili gostje z Jesenic. Že v prvi tretjini je Sašo Rajsar poskrbel za vodstvo, v drugi pa so bili gostje dvakrat učinkoviti z igralcem več, strelca pa Marjan Manfreda in Urban Sodja. Piko na i je v zadnji tretjini s četrtim golom postavil Miha Brus.

Brez možnosti pa so bili Blejci na gostovanju pri Kapfenbergu. Končni izid je bil 11:1, čeprav še v deveti minuti, ko je izenačil Nejc Mašič, ni kazalo na polom. Toda domači so v drugem delu dosegli štiri gole, v zadnjem pa pet in razlika je bila na koncu dvomestna.