Torek, 26. 10. 2021, 22.17

Liga ICEHL, 13.korg

Olimpija kot vlak: na avstrijskem Štajerskem povozila Graz

2

HK Olimpija ICEHL | Hokejisti vodilne Olimpije so zmagali tudi v Gradcu. | Foto Sportida

Hokejisti vodilne Olimpije so zmagali tudi v Gradcu.

Hokejisti HK SŽ Olimpija so danes odigrali še tretja tekma v petih dneh in na gostovanju v Gradcu (6:3) prišli še do četrte zaporedne zmago in desete na 13. srečanju sezone ICEHL. Z novimi tremimi točkami so se Ljubljančani še utrdili v vodstvu lige ICEHL.

HK Olimpija ICEHL
Sportal Olimpija z novo zmago ostaja na vrhu

Ljubljanski novinec v ligi ICEHL pred koncem prve četrtine rednega dela tekmovanja trdno drži prvo mesto na lestvici, na kateri mu je še najbližje madžarski Fehervar.

Olimpija se je danes mudila na avstrijskem Štajerskem v Gradcu, kjer že lep čas igra tudi slovenski reprezentant Ken Ograjenšek. Gradcu, ki je zaradi poškodbe za več tednov ostal brez prvega vratarja Anthonyja Petersa, menjavo zanj so našli v Švedu Niklasu Lundströmu, ne gre po željah, tudi danes je izgubil s 3:6.

Za zmaje so zadeli Gregor Koblar, Žan Jezovšek, Aleksandar Magovac, Jaka Štrurm, Miha Štebih in Joona Verner Erving. Ograjenšek je za 99ers odigral celo tekmo, si prislužil dvominutno kazen v 56. minuti tekme, sicer pa enkrat streljal tudi na vrata Žana Usa. Ta se je izkazal s kar 34 obrambami in bil eden najbolj zaslužnih za imenitno zmago.

Ljubljančani so na vrata gostiteljev sprožili le 24 strelov, po tri gole sta prejela tako Niklas Lundström kot tudi njegova menjava Felix Nussbacher.

Olimpija bo v petek gostila Linz.

Od legionarjev do zmage le Kuralt

Zadnji Linz Blaža Gregorca (dva strela na gol)je s 4:5 izgubil proti Dunaju, Salzburg Aljaža Predana (en strel) je z 1:3 izgubil na gostovanju pri Znojmu, Celovec Roka Tičarja pa v z 2:6 Bratislavi. Tičar je podal pri drugem golu gostov. Fehervar Anžeta Kuralta se je mudil v Beljaku in zmagal s 3.2 po podaljšku. Kuralt je dve minuti presedel na kazenski klopi in na vrata domačih sprožil en strel.

Liga ICEHL, 13. krog

Torek, 26. oktober
Graz 99ers : HK SŽ Olimpija 3:6 (0:3, 2:2, 1:1)
Grafenthin 28. (Ackered, Alagić), Schiechl 40. (Martin, Ackered, PP1), Ackered 59. (Zalewski, PP1); Koblar 5. (Štebih), Jezovšek 16. (Zajc, Pance), Magovac 17. (Tomaževič, Jezovšek), Šturm 22. (Štebih, Koblar), Štebih 36. (Logar, Jezovšek), Erving 51. (Kalan, Šturm)

Innsbruck : Dornbirn  6:3 (0:1, 1:1, 5:1)
Black Wings Linz : Vienna Capitals    4:5 (1:2, 3:1, 0:1; 0:1) - po kazenskih strelih
Orli Znojmo : Salzburg  3:1 (1:1, 0:0, 2:0)
VSV Beljak : Fehervar  2:3 (1:1, 1:0, 0:1; 0:1) - po podaljšku
Bratislava Capitals : KAC Celovec   6:2 (1:0, 2:2, 3:0)
Pustertal : Bolzano  1:2 (0:1, 1:0, 0:1)

HK Olimpija VSV Beljak ICEHL
Sportal Olimpija se je v Tivoliju znesla nad Beljakom, zmagovita vrnitev Tičarja