HK Olimpija Dornbirn IceHL

Nedelja, 24. 10. 2021, 20.56

liga icehl, 12. krog

Olimpija z novo zmago ostaja na vrhu

HK Olimpija ICEHL | Ljubljančani nadaljujejo zmagoviti niz v ligi ICEHL. | Foto Sportida

Ljubljančani nadaljujejo zmagoviti niz v ligi ICEHL.

Pred hokejisti vodilnega moštva lige ICEHL HK SŽ Olimpija sta dve gostovanji v Avstriji v dobrih dveh dneh. Danes so palice prekrižali s šestim Donbirnom in ga ugnali s 4:3. V torek jih čaka še gostovanje v Gradcu.

HK Olimpija VSV Beljak ICEHL
Sportal Olimpija se je v Tivoliju znesla nad Beljakom, zmagovita vrnitev Tičarja

Hokejisti SŽ Olimpije ne popuščajo. V ligi ICEHL ostajajo na prvem mestu, potem ko so danes dosegli že deveto zmago, tokrat so si jo priborili na gostovanju pri Dornbirnu.

Začetek tekme sicer ni bil po okusu gostov. Vratarja Paava Hölsäja, ki je tokrat dobil priložnost v ljubljanski ekipi, so domači premagali v peti minuti. A že minuto pozneje je izenačil Luka Kalan, isti igralec je nevarno zapretil še v 12. minuti, Ljubljančani so nato prevzeli pobudo, a v prvi tretjini še brez učinka.

V nadaljevanju so tudi zadevali. Za vodstvo je v 23. minuti poskrbel Tadej Čimžar, ki je zadel tik po izteku domače kazni. Prevlada gostov se je nadaljevala, a je tudi David Madlener nekajkrat dobro posredoval. Predvsem strelec drugega gola Čimžar bi lahko povišal vodstvo, po drugi strani pa so se Ljubljančani brez večjih težav ubranili ob domači številčni prednosti. Nato pa so še enkrat udarili tik pred koncem tretjine, ko so imeli sami igralca več, uspešen pa je bil s strelom od daleč Joona Erving.

Hokejisti Olimpije so zapravili prednost, a se na koncu izvlekli. | Foto: Sportida Hokejisti Olimpije so zapravili prednost, a se na koncu izvlekli. Foto: Sportida

Izenačenje domačih, Sodja priboril tri točke

A vodstva zmajem ni uspelo zadržati. Na začetku zadnje tretjine so domači hitro izenačili, ko so najprej enega od "power playev" le izkoristili za 2:3, nekaj minut zatem pa je Bruce Beck preusmeril plošček pred vrati za hrbet finskega vratarja. Ob koncu sta obe ekipi iskali gol za zmago, blizu za goste je bil Žiga Pance. Ko se je zdelo, da bo šla tekma v podaljšek, pa je po podaji Čimžarja v polno 40 sekund pred koncem zadel Jaka Sodja in zagotovil nove tri točke zeleno-belim.

V naslednjem krogu bodo Ljubljančani spet gostovali, že v torek se podajajo v Gradec.

Kako so igrali legionarji?

Ken Ograjenšek in Adis Alagić sta z graškimi panterji po kazenskih strelih ugnala Salzburg Aljaža Predana, Linz Blaža Gregorca je po podaljšku moral priznati premoč Beljaku, Anže Kuralt pa je s Fehervarjem prav tako po podaljšku izgubil s Celovcem Roka Tičarja.

Liga ICEHL, 12. krog

Nedelja, 24. oktober
Dornbirn : HK SŽ Olimpija 3:4 (1:1, 0:2, 2:1)
Sejemska dvorana, gledalcev: 1.100, sodniki: Berneker, Režek (glavna), Miklič, Seewald.
Strelci: 1:0 Macierzynski (Schwinger, Suhonen, 5.), 1:1 Kalan (Koblar, Leclerc, 6.), 1:2 Čimžar (Tomaževič, Kalan, 23.), 1:3 Erving (Leclerc, Čimžar, 40.), 2:3 Vandane (Jevpalovs, 41.), 3:3 Beck (Ross, 45.), 3:4 Sodja (Čimžar, K. Čepon, 60.).
Kazenske minute: Dornbirn 10, SŽ Olimpija 12.

HK Olimpija Znojmo
Sportal "Fenomenalen pogled, a gledati je treba naprej in poskušati uresničiti prvi cilj"