21.55

Jan Muršak liga KHL CSKA Moskva

Nedelja, 14. 12. 2014, 21.55

Someščani končali zmagoviti niz Muršaka in druščine

Konec je 13 tekem dolgega zmagovitega niza moskovskega CSKA, ki je doživel prvi poraz po 30. oktobru. Za Jana Muršaka in soigralce je bil usoden mestni tekmec Dinamo Moskva (2:1).

Mestni derbi so bolje začeli člani Dinama, ki so prek Maksima Karpova povedli že v tretji minuti. Isti igralec je v 43. minuti vodstvo povišal na 2:0, a so hokejisti CSKA po treh minutah odgovorili prek Damirja Žafjarova. Pri znižanju zaostanka je s podajo sodeloval tudi Jan Muršak, ki s soigralci do konca srečanja ni več našel poti do nasprotnikovega gola. Dinamo je tako slavil z 2:1 in CSKA-ju preprečil načrte, da bi podaljšal svoj najdaljši letošnji zmagoviti niz – CSKA je od sredine septembra do sredine oktobra prav tako nanizal 13 zmag.

Slovenski napadalec je na ledu preživel dobrih 15 minut in pol, enkrat streljal, dobil sedem od 13 sodniških metov in odsedel eno malo kazen. Njegovo moštvo ima na vrhu lestvice šest točk prednosti pred SKA iz Sankt Peterburga in Jokeritom.

Liga KHL bo v torek za teden dni "zaprla vrata", Moskovčani bodo tako prihodnjo tekmo odigrali v sredo, 24. decembra, ko bodo gostovali pri Rigi.