Thermometer Blue 0

liga KHL Gašper Krošelj Medveščak Zagreb Rok Tičar Žiga Jeglič Slovan Bratislava

Nedelja, 29. 11. 2015, 19.10

Slovanu še šesta zmaga, Medveščak po nogometno

Člani slovaške Bratislave so v gosteh s 3:1 premagali Jugro iz Hanti-Mansijska in dosegli šesto zaporedno zmago. Medveščak je Jekaterinburg ugnal z nogometnih 1:0.

Uspešen dan je za kluboma slovenskih legionarjev. Slovan Bratislava je zmagoviti niz nadaljevala pri Jugri, kjer si je šesto zaporedno zmago zagotovila v zadnjih desetih minutah. Slovaki so z zadetkom Ladislava Nagyja – med podajalci je bil tudi Žiga Jeglič – povedli v 28. minuti, gostitelji pa so tik pred drugim premorom izenačili. V 50. minuti je David Skokan Slovanu priigral novo vodstvo, ki so ga oklepniki Jugre poskušali ob koncu izničiti brez vratarja in s šestimi igralci v polju, a jim ni uspelo. Michel Miklik je namreč zmago in končni izid potrdil z zadetkom v prazno mrežo. Slovan je na osmem mestu zahoda, kjer vodi CSKA, v torek bo gostoval pri Avtomobilistu iz Jekaterinburga.

Ta je danes na obračunu z Medveščakom streljal le prazne naboje in nikakor ni našel recepta, kako ugnati zagrebškega vratarja Dannyja Taylorja. Na drugi strani so medvedi mrežo ruskih gostiteljev zatresli le enkrat, junak je bil v 27. minuti Simon Gysbers. Slovenski vratar Gašper Krošelj je bil drugi vratar sedmega moštva zahoda, ki bo v torek gost Jugre.