Thermometer Blue 0

liga KHL Žiga Jeglič Rok Tičar Slovan Bratislava Jan Muršak CSKA Moskva Gašper Krošelj Medveščak Zagreb

Torek, 2. 2. 2016, 17.30

Slovan še korak bližje končnici in Muršakovim

Hokejisti Slovana so po zmagi s 3:1 nad Admiralom iz Vladivostoka še bližje izločilnim bojem in konferenčnemu četrtfinalu s CSKA Jana Muršaka. Slavil je tudi Medveščak.

Slovaško moštvo bi se lahko drugič, odkar tekmuje v ligi KHL (prvič po sezoni 2012/13), uvrstilo v izločilne boje. Slovan je namreč pri petem moštvu vzhodne konference Admiralu iz Vladivostoka slavil s 3:1. Zmagoviti zadetek je v osmi minuti, ko so Slovanovci zadeli kar dvakrat v razmiku slabe pol minute, zabil Michel Miklik, med podajalci pa sta bila oba slovenska napadalca Rok Tičar in Žiga Jeglič. Slovan ostaja osmi na zahodu in ima sedem točk prednosti pred najbližjim zasledovalcem Dinamom iz Minska. Če se lestvica do konca rednega dela ne bo spremenila, bodo v konferenčnem četrtfinalu igrali s CSKA Jana Muršaka. Slovan bo naslednjo tekmo odigral v četrtek pri Amurju iz Habarovska.

Ta je danes doma s 3:6 priznal premoč Medveščaku. Večji del tekme je za Zagrebčane branil Joakim Lundstrom, v 56. minuti pa je ob znižanju gostiteljev na 3:5 med vratnici stopil Gašper Krošelj, ki do konca srečanja ni prejel zadetka. Medveščak zaseda deseto mesto zahoda, v četrtek bo gost Admirala.