17.46

Tampere

Nedelja, 5. 7. 2015, 17.46

Saj ni res, pa je. Risi vodili že s 4:0, a nato ostali brez polfinala.

Slovenska in-line reprezentanca je v četrtfinalu SP proti Kanadi vodila že s 4:0, a po preobratu izgubila s 5:6 in ostala brez polfinala.

Slovensko reprezentanco je po treh porazih v skupinskem delu v četrtfinalu čakala prva reprezentanca druge skupine Kanada. Risi so se javorovim listom odlično zoperstavili, po koncu prve četrtine so z dvema zadetkoma Jureta Sotlerja in enim Aleša Remarja vodili s 3:0, v 16. minuti pa po zadetku Roka Jakopiča pobegnili na +4. A nato so se Kanadčani v eni od najbolj norih tekem izločilnih bojev in-line SP, kot so tekmo poimenovali na uradni spletni strani, vrnili in v 33. minuti prvič povedli (5:4). Matevž Erman je v 42. minuti izenačil, Thomas Woods pa v 47. odločil zmagovalca.

Slovence v petek čaka obračun z Američani, z zmago bi se izognili tekmi za sedmo mesto, na kateri se bosta dve izbrani vrsti bojevali za obstanek med elito.

Naslov svetovnih prvakov branijo domačini Finci, ki se bodo v polfinalu srečali s Slovaki, v drugem polfinalu bodo igrali Kanadčani in Švedi.