svetovno prvenstvo svetovno prvenstvo v hokeju

Nedelja, 3. 4. 2016, 18.57

Risinje z visoko zmago nad Hrvaticami naredile pomemben korak k obstanku

Pia Pren | Foto Matic Klanšek Velej/Sportida

Slovenske hokejistke so po sobotnem porazu na domačem SP divizije II, skupine A, na Bledu proti Poljakinjam, v nedeljo s 6:1 premagale Hrvatice in dosegle pomembno zmago v boju za obstanek. Južnokorejke so z 1:0 premagale Velike Britanijo.

Risinje so si z zmago proti Hrvaški na široko odprla vrata za obstanka v tej skupini. Slovenke so po porazu s Poljakinjami sosedski obračun začele silovito in že v 2. minuti je Sara Confidenti zadela prečko. Na drugi strani pa je nato za vodstvo poskrbela Ana Širanović. V nadaljevanju pa je bila na ledeni ploskvi le ena ekipa. Domače so oblegale vrata Petre Belobrk, ki je klonila v 18. minuti po protinapadu Pie Pren.

V drugem delu je najprej številčno prednost za prvo vodstvo izkoristila Sara Confidenti, v 34. minuti je sledil lep zadetek kapetanke Prenove, Slovenke so pritisk še stopnjevale in v 37. minuti je zadela še Eva Dukarič.

V zadnji tretjini so domače igralke z dvema zadetkoma le še potrdile izjemno pomembno zmago. Slovenke so bile tokrat premočan nasprotnik za južne sosede, že po slabih treh minutah igre je izid povišala Prenova, tri minute pred koncem pa je zmago potrdila Metka Manfreda.

Na prvi nedeljski tekmi je Južna Koreja z 1:0 premagala eno od favoritinj za zmago Veliko Britanijo in tako po dveh tekmah ostaja neporažena. Neporažena je prav tako tudi Poljska, ki se je z današnjo zmago nad Severno Korejo zavihtela na prvo mesto.

Razpored tekem SP na Bledu

Sobota, 2. april:
Južna Koreja : Severna Koreja 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)

Velika Britanija : Hrvaška 19:1 (7:1, 4:0, 8:0)

Slovenija : Poljska 2:9 (0:4, 2:5, 0:0)
Kolman, Confidenti; Bigos, Chrapek, Franckowiak 3, Pozniewska 2, Wieczorek, Tokarska

Nedelja, 3. april:
Velika Britanija : Južna Koreja 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

Hrvaška : Slovenija 1:6 (1:1,  0:3,  0:2)

Širanović 4.; Pren 18., 34., 43., S. Confidenti 25. (PP1), E. Dukarič 37., Manfreda 57.

Severna Koreja : Poljska 4:9 (2:3, 1:2, 1:4)

Vratarke: Ines Confidenti, Špela Globočnik, Pia Dukarič

Branilke: Sergeja Zimšek, Nuša Porekar, Mojca Duh, Katja Mrak, Nadja Kolman, Nina Lončar, Patricija Usnik, Metka Manfreda

Napadalke: Pia Pren, Sara Confidenti, Eva Dukarič, Patricija Beribak, Irena Kraner, Urša Pazlar, Pia Merc, Anemaria Golob, Pija Strniša, Tamara Lepir, Tamara Svetina, Urška Rovšnik

Glavni trener: Franc "Aci" Ferjanič

Pomočnik trenerja: Boštjan Kos