5 let, 2 meseca

svetovno prvenstvo slovenska hokejska reprezentanca risi Finska Ostrava Praga

Četrtek, 7. 5. 2015, 14.15

Risi po štirih tekmah na svetovnem prvenstvu ostajajo brez točke

Slovenska hokejska reprezentanca se je na svetovnem prvenstvu na Češkem pomerila s Finci in izgubila z 0:4. V vratih je debitiral Gašper Krošelj. Belorusija je šokirala favorizirane Američane.

Četa selektorja Matjaža Kopitarja je tekmo s Finsko začela slabo, debitant v slovenskih vratih Gašper Krošelj je sicer ubranil nekaj strelov hitrih Skandinavcev, a v šesti minuti prvič klonil. Za finsko vodstvo z 1:0 je zadel Leo Komarov. Le 41 sekund za tem se je slovenska mreža zatresla še drugič, Fince je v vodstvo z 2:0 popeljal Petri Kontiola. Tudi druga tretjina se za rise ni začela najbolje, v 22. minuti tekme je za 3:0 zadel Aleksander Barkov. Prevlada Fincev se je nadaljevala in na 4:0 je v 36. minuti povišal Joonas Kemppainen. V zadnjih dvajsetih minutah zadetkov ni bilo, Slovenci so vknjižili še četrti poraz na 79. svetovnem prvenstvu.

Jutri rise čaka izjemno pomembna preizkušnja z Norveško (ob 16.15), reprezentanco, s katero se bodo borili za obstanek med elito svetovnega hokeja.

V popoldanski tekmi v Ostravi so Belorusije šokirali ZDA in se povzpeli na sam vrh lestvice skupine B. V praški skupini A pa so gostitelji prvenstva Čehi pričakovano in zanesljivo odpravili Francijo. Zvečer sta palice prekrižali še izbrani vrsti Švedske in Nemčije, zmage s 4:3 so se veselili oklepniki "Treh kron".