9.47

slovenska hokejska reprezentanca Dunaj Slovaška Italija Avstrija

Petek, 6. 2. 2015, 9.47

Risi po preobratu spotaknili Slovake, Avstrijci do druge zmage

Slovenska reprezentanca je po četrtkovem porazu proti Avstrijcem v petek ugnala Slovaško. Slovaki so vodili že z 2:0, a so risi tekmo preobrnili in slavili s 3:2. Avstrijci ugnali Italijane.

Obračun moštev, ki na Dunaju nastopata s pomlajeno in oslabljeno zasedbo – Slovaki namreč z najmočnejšo postavo igrajo na domačem turnirju, Slovenijo pa so zdesetkale poškodbe in odpovedi – , so bolje začeli Slovaki, ki so v 16. minuti vodili že z 2:0 (natančna sta bila trska in Preisinger). Ko se je zdelo, da se bo ponovila zgodba četrtkovega večera proti Avstrijcem, je v 31. minuti za znižanje poskrbel Rok Tičar, v 47. pa je izenačil David Rodman. Odločilni zadetek za zmago je v 52. minuti po podajah kapetana Tomaža Razingarja in Žige Panceta dosegel Marcel Rodman.

Risi bodo zadnji obračun turnirja odigrali v soboto, ob 14. uri bo njihov nasprotnik Italija, ki je po četrtkovi zmagi nad Slovaki z 2:5 klonila proti gostiteljem