HK Triglav Kranj HK Slavia Junior pokal Slovenije HK Olimpija HDD Jesenice

Petek, 7. 9. 2018, 22.40

POKAL SLOVENIJE 2018, POLFINALE

Brez presenečenj: za lovoriko večna rivala

Pokal Slovenije HK Olimpija HK triglav Kranj | V finalu pokala Slovenije bomo priča večnemu derbiju. | Foto Urban Meglič/Sportida

V finalu pokala Slovenije bomo priča večnemu derbiju.

Prvi finalist Pokala Slovenije je HK SŽ Olimpija. Zmaji so v polfinalu s 4:2 premagali gostitelja HK Triglav Kranj, ki je vodil z 2:1, in si po pričakovanjih priborili finalno vstopnico. V drugem polfinalu so branilci pokalne lovorike HDD Sij Acroni Jesenice z 2:0 odpravili HK Slavijo Junior. Finale bo v soboto ob 20. uri.

HDD Jesenice
Sportal Jeseničani za polfinale prerešetali mrežo Maribora
Gostitelji, hokejisti kranjskega Triglava, so se v polfinalu dobro upirali favorizirani Olimpiji, ki si je pred sezono za enega od treh ciljev zadala osvojitev pokalne lovorike. Triglavani (v četrtfinalu so zanesljivo premagali Bled) so se v 17. minuti sicer znašli v zaostanku, zmaje je v vodstvo popeljal Gregor Koblar, a že v uvodu druge tretjine je izkušeni Anže Terlikar izenačil, dve minuti zatem pa je Mihael Potočnik izkoristil igralca več, premagal Tilna Spreitzerja, ki je branil vso tekmo, in domačim priskrbel vodstvo.

Pri tem ni ostalo dolgo. Olimpija je namreč v petih minutah priredila popoln preobrat. Aljaž Chvatal je v 25. minuti zadel za izenačenje, dve minuti pozneje pa ob igralcu manj z drugim zadetkom zadel za vodstvo s 3:2. Nedolgo zatem je čuvaja mreže Kristjana Šenka ob igralcu manj ugnal še Miha Zajc in postavil izid srečanja.

Fotogalerija HK SŽ Olimpija : HK Triglav Kranj (foto: Urban Meglič/Sportida):
1 / 17

Jeseničani dvakrat zadeli v drugi tretjini

V drugem polfinalu se je državni in pokalni prvak HDD Sij Acroni Jesenice pomeril s HK Slavija Junior in upravičil vlogo favorita. Klub iz Zaloga, ki prvič nastopa s člani in za katerega je bila to prva tekma na pokalu v Kranju, saj je bil v četrtfinalu prost, se je dobro upiral favoriziranim Jeseničanom. Prvih dvajset minut se je končalo brez zadetka.

Jeseničani so v drugi tretjini strli Slavijo. | Foto: Urban Meglič/Sportida Jeseničani so v drugi tretjini strli Slavijo. Foto: Urban Meglič/Sportida

V drugi tretjini so Jeseničani le kronali številčno premoč na ledu in povedli. Prvi gol za državne prvake je po podaji Mihe Brusa v igri z igralcem več zadel Tadej Čimžar. Dobrih sedem minut kasneje so Jesenice vodstvo podvojile, ko je zadel še Nejc Stojan. Stojan je z golom postavil tudi končni izid drugega polfinala.

Finale bo v soboto ob 20. uri.

Fotogalerija HDD Sij Acroni Jesenice : HK Slavija Junior (foto: Urban Meglič/Sportida):