11.32

liga EBEL HDD Olimpija Bolzano

Nedelja, 28. 12. 2014, 11.32

Olimpiji ni uspelo niti pred parlamentom

Olimpija je proti Bolzanu spet izgubila, a tokrat osvojila vsaj točko. V 32. krogu lige EBEL je v idiličnem zasneženem okolju pred slovenskim parlamentom premoč priznala po podaljšku.

Hokejisti Olimpije so v tretji zimski klasiki na Trgu republike še četrtič v tej sezoni izgubili proti Bolzanu, a so tokrat vsaj osvojili točko, izgubili so namreč šele po podaljšku. Zmaji so po prvi tretjini vodili, v 10. minuti je zadel Američan Hunter Bishop. V drugi tretjini so gostje prišli do izenačenja, v zadnji pa nismo videli zadetkov, zato so gledalci pred slovenskim parlamentom spremljali podaljške. Že v drugi minuti podaljška so gostje zadeli še drugič in prišli do polnega izkupička.

Na delu je bilo še nekaj slovenskih hokejistov. Marcel Rodman je zadel za KAC, a ni mogel preprečiti poraza Celovčanov v gosteh pri Znojmu.

Salzburg je brez pomoči vratarja Luke Gračnerja zmagal s 6:5 v gosteh pri Dornbirnu.

V "slovenskem" derbiju je Beljak Klemna Pretnarja premagal Graz Mihe Verliča. Oba slovenska hokejista sta igrala.