Thermometer Blue 0

HDD Olimpija liga EBEL Dunaj Žiga Pance Aleš Kranjc Sabahudin Kovačević Miha Verlič Luka Gračnar Klemen Pretnar

Nedelja, 22. 11. 2015, 14.48

Olimpija s praznimi naboji in novim porazom, Linz še utrdil vodstvo

Hokejisti Olimpije so po svojem najvišjem porazu v ligi EBEL, v nedeljo so z 0:10 izgubili z Linzem, gostovali na Dunaju in izgubili z 0:2.

V ljubljansko moštvo, ki sta ga pred dnevi zapustila oba kanadska napadalca Guillaume Desbiens in Stefan Chaput, sta se po nedeljski odsotnosti vrnila prvi vratar Olivier Roy in napadalec Andrej Hebar. Še naprej moštvu niso mogli pomagati poškodovani Aleš Mušič, Žiga Pešut ter že dlje časa odsotni Aljaž Uduč. Ljubljanska mreža se je prvič zatresla v deseti minuti, ko je bil ob igralcu več uspešen Simon Gamache. Za drugi zadetek in hkrati končni rezultat pa je v 32. minuti, prav tako z igralcem več, postavil nekdanji zmaj Jamie Fraser. V vratih Dunaja, v postavi katerega je bil Klemen Pretnar, se je izkazal David Kickert, ki je zaustavil vseh 22 strelov zmajev, gostitelji so sprožili tri več.

Olimpija bo po dveh gostovanjih novo tekmo v petek odigrala doma, v Tivoli prihaja Celovec, ki je visoko izgubil z Znojmom. Na Koroškem je slovenski spopad pripadel Beljaku, za katerega je igra le Miha Verlič, saj je Žiga Pance poškodovan. Orli so s 3:0 odpravili Gradec Sabahudina Kovačevića in Aleš Kranjca. Salzburg Luke Gračnarja, ki je branil vso tekmo, je odlični Dornbirn premagal šele v podaljšku.

V četrtek je Sapa Fehervar po kazenskih strelih premagala Innsbruck in slavila še sedmič zapored, Linz pa se je z zmago pri Bolzanu (5:3) še utrdil v vodstvu.