12.49

HDD Olimpija Klemen Pretnar

Nedelja, 27. 9. 2015, 12.49

Olimpija izgubila dvoboj in kanadskega napadalca

Zmajem ni uspelo še drugič v enem tednu ugnati favoriziranega Dunaja. Nekaj časa je Ljubljančanom, ki so izgubili Guillaumeja Desbiensa, kazalo dobro, a zmage so se s 5:3 veselili Dunajčani.

Aleš Mušič in Žiga Pešut sta sredi avstrijske prestolnice poskrbela, da je Olimpija v 22. minuti vodila z 2:0, a nato so sledile tri črne minute. Strelec obeh Dunajevih zadetkov ob nedeljskem porazu v Ljubljani (2:5) Derek Whitemore je v 28. minuti znižal na 1:2, Andrea Nödl izenačil, Danny Bois pa Avstrijce v 31. minuti popeljal v vodstvo. V začetku zadnje tretjine je Anže Ropret z izenačenjem Olimpiji vrnil upanje, ki pa sta ga razblinila Florian Iberer in Whitemore.

Obračun je zasenčila poškodba ljubljanskega napadalca Guillaumejaa Desbiensa, ki se je v 14. minuti s polno hitrostjo zaletel v ogrado in obležal na ledu. Iz dvorane so ga morali odnesti na nosilih, zaradi pretresa možganov pa je ostal na opazovanju v bolnišnici. Zeleno-bele zdaj čakata še dve tekmi v gosteh, in sicer v petek pri Gradcu, v nedeljo pa pri Znojmu.

Na Koroškem se je odvil slovenski spopad, Verličev in Pancetov Beljak je tesno izgubil s Salzburg Luke Gračnarja, ki je do zmage prišel v zadnji minuti rednega dela. Slovenski vratar je branil vso tekmo in zaustavil 34 od 36 strelov. Matic Podlipnik je z Bolzanom po kazenskih strelih premagal Celovec. Do nove zmage je prišel vodilni Znojmo, Sapo je v gosteh premagal s 4:1. Drugouvrščeni Linz je ugnal graške panterje, Innsbruck pa tesno Dornbirn.