7 let, 12 mesecev

Jan Muršak Detroit Red Wings New York Rangers

Nedelja, 4. 3. 2012, 18.05

Ob porazu Muršakovega Detroita še poškodba Howarda

V severnoameriški hokejski ligi NHL je bilo v noči na ponedeljek odigranih sedem tekem. Detroit Red Wings Jana Muršaka so doma z 1:2 priznali premoč Chicago Blackhawks.

Chicago v zadnjem času igra v serijah, po treh zaporednih porazih, je sedaj prišel do tretje zaporedne zmage. Blackhawks je v vodstvo v 4. minuti popeljal Patrick Sharp, manj kot tri minute zatem pa je prišlo do izenačenja, v polno je zadel Niklas Kronwall. Nekaj več kot minuti pred koncem druge tretjine je znova na sceno stopil Sharp, ki je za nasprotnikovimi vrati ukradel plošček, podal pred gol, tam pa je bil na pravem mestu Patrick Kane, to pa je bil tudi zadnji gol na tekmi. Šest minut in dve sekundi je na ledu preživel tudi Jan Muršak, ki je v statistiko zabeležil en nalet. Bolj kot s porazom se pri ''rdečih krilih'' ubadajo z vratarjem Jimmyjem Howardom, ki je obranil štiri strele, nato pa zapustil ledeno ploskev zaradi poškodbe. Na seznamu poškodovanih so pri Detroitu še Nicklas Lidström, Jonathan Ericsson in Pavel Dacjuk.

Na dveh tekmah je bil za zmago dovolj že zadetek, New York Islanders so s tem rezultatom ugnali New Jersey Devils, Philadelphia Flyers pa Washington Capitals. Za prve je v polno zadel Kyle Okposo, za druge pa Eric Wellwood. Nekoliko bolj odločni so bili pri Coloradu, ''plazi'' so z 2:0 ugnali Minnesoto, oba zadetka je dosegel Jamie McGinn. V Calgaryju so zmagovalca odločili kazenski strelih, pri katerih so bili uspešnejši gostje iz Dallasa. Florida je po devetih zaporednih porazih proti Ottawi v deseto le vpisala zmago, boljša je bila s 4:2. V obračunu vodilnih ekip na vzhodu so Rangers s 4:3 ugnali Boston.

Liga NHL, 4. marec:

New York Rangers : Boston Bruins 4:3 Fedotenko, Hagelin, Gaborik, Stepan; Pouliot, Caron, Krejci

New York Islanders : New Jersey Devils 1:0 Okposo

Detroit Red Wings : Chicago Blackhawks 1:2 Kronwall; Kane, Sharp

Calgary Flames : Dallas Stars 2:3* Glencross, Iginla; Eriksson, Ryder

Florida Panthers : Ottawa Senators 4:2 Barch, Goc, Samuelsson, Skille; Cowen, Neil

Minnesota Wild : Colorado Avalanche 0:2 McGinn 2

Washington Capitals : Philadelphia Flyers 0:1 Welwood