18.12

NHL

Sreda, 16. 10. 2013, 18.12

New Yorku druga zmaga v sezoni

V noči na četrtek sta bili v profesionalni hokejski ligi NHL odigrani le dve tekmi. Anaheim je gostil Calgary, Washington pa je doma izgubil proti New York Rangers.

Po nekaj slabih predstavah je hokejistom New York Rangers le uspelo zmagati v gosteh proti Washington Capitals. Junak tekme je bil vratar Henrik Lundqvist, ki je v svoji karieri dosegel še 46 »shutout«, bil pa je prvi v letošnji sezoni. Na nocojšnji tekmi je ubranil vseh 22 strelov.

Rangers so oba zadetka zadeli v drugi tretjini tekme v razmahu dveh minut. V polno sta zadela Ryan Callahan in John Moore, podajalec pri obeh golih pa je bil Brad Richards.

To je bila za New York šele druga zmaga v letošnji sezoni, potem ko ekipo vodi novi trener Alain Vigneaul. Trenutno so Rangers na lestvici vzhodne konference uvrščeni na 11. mesto.

Na drugi tekmi je Anaheim pred domačim občinstvom premagal Calgary Flames z izidom 3:2.