16.26

Ottawa Senators Washington Capitals Buffalo Sabres

Sreda, 7. 12. 2011, 16.26

Na vseh treh tekmah zmagali gostje

V ligi NHL so bile v noči s srede na četrtek samo tri tekme, na vseh pa so zmagale gostujoče ekipe. Washington in Carolina sta slavila po rednem delu, Philadelphia pa v podaljšku.

Buffalo Sabres so v severnoameriški ligi NHL gostili hokejiste iz Philadelphie in po podaljšani igri izgubili s 4:5. Čeprav so letalci v prvi tretjini zaostajali že za tri zadetke, so se še pred koncem druge vrnili v igro in povedli s 4:3, zmago pa jim je po 2:27 minute podaljška z odločilnim golom zagotovil Claude Giroux.

"Takšna ekipa smo - nikoli se ne predamo. Zelo dobro se razumemo, tako na ledu kot zunaj dvoran, in to se pozna pri naši igri. Poleg tega pa se pri tem še odlično zabavamo," je po zmagi dejal Giroux.

Potem ko so gostitelji povedli s 3:0, je najprej za goste sekundo pred koncem prve tretjine zadel Maxime Talbot, v drugi, v kateri so povsem zagospodarili na ledu, pa še novinec Matt Read, Scott Hartnell, in Jaromir Jagr. Vratar Ilija Brizgalov je k zmagi dodal 20 obramb.

Za Buffalo, ki je izgubil tri od zadnjih štirih tekem, so zadeli Zack Kassian, Ville Leino in Thomas Vanek.

Na domačem ledu sta v noči na četrtek po srednjeevropskem času izgubili še obe preostali ekipi - gostiteljici. Edmonton Oilers so s 3:5 klonili proti Carolina Hurricanes, Ottawa Senators pa prav tako s 3:5 proti Washington Capitals.

Liga NHL, 7. december:

Ottawa Senators : Washington Capitals 3:5 Condra, Foligno, Michalek; Halpern, Backstrom, Ovečkin, Brouwer, Carlson

Buffalo Sabres : Philadelphia Flyers 4:5* Leino, Kassian, Vanek, Stafford; Talbot, Read, Hartnell, Jagr, Giroux

Edmonton Oilers : Carolina Hurricanes 3:5 Belanger, Eager, Nugent-Hopkins; Skinner, McBain, Dwyer, LaRose, Ruutu