Minnesota Wild Colorado Avalanche

Četrtek, 14. 2. 2013, 19.11

Mestni derbi po kazenskih strelih v roke Islanders

V noči na petek je bilo v NHL šest tekem. Newyorški mestni derbi so po kazenskih strelih k sebi v prid obrnili Islanders. Minnesota izgubila proti Coloradu, ki se je zdaj odlepil od repa lestvice.

Islanders so tako prekinili niz štirih porazov, Rangers pa bodo morali znova začeti graditi serijo zmag, saj se je prejšnja zaključila pri številu tri. Junak zmage je postal vratar Islanders Jevgenij Nabokov, ki je ubranil 36 strelov, vključno z vsemi kazenskimi poskusi.

Po kazenskih strelih se je končal tudi obračun med Minnesoto Wild in Colorado Avalanche. Tudi tu so slavili gostje, ki so nujno potrebovali zmago, saj so bili že nekaj tekem v negativni seriji. Junak zmage je bil Milan Hejduk, ki je prav četrtek praznoval svoj 37. rojstni dan. Zadel je v rednem delu, nato pa še kazenski strel.

Zgolj en zadetek, pa še tega v podaljšku in lastni mreži so videli gledalci na Floridi. Za Montreal je dobri dve minuti pred iztekom podaljška zadel Rene Bourque, večino dela pri protinapadu 2-2 pa je opravil komaj 19-letni Aleks Galčenjuk, ki mu je trener Michel Therrien nepričakovano ponudil priložnost v podaljšku.

V gosteh so slavili tudi hokejisti Washingtona (pri Tampa Bay Lightning), le dve tekmi pa sta se končali z zmago domačih ekip. Carolina je s 3:1 ugnala Toronto, Nashville pa je zabeležil gladko zmago proti Phoenixu (3:0).