New York Islanders Philadelphia Flyers Boston Bruins Tampa Bay Lightning Colorado Avalanche Dallas Stars liga NHL

Četrtek, 27. 8. 2020, 8.29

Liga NHL, konferenčni polfinale, 26. avgust

Tampa se je razbesnela, Philadelphia izenačila, Colorado se je vrnil v igro

Philadelphia Flyers | Philadelphia je po podaljšku serijo izenačila na 1:1 v zmagah. | Foto Gulliver/Getty Images

Philadelphia je po podaljšku serijo izenačila na 1:1 v zmagah.

Philippe Myers je po 2 minutah in 40 sekundah igre v podaljšku dosegel zadetek, s katerim je odločil hokejsko tekmo drugega kroga končnice NHL v prid Philadelphia Flyers, ki so po podaljšku s 4:3 premagali New York Islanders. Zmaga pa je pomenila tudi, da je boj na štiri zmage v vzhodni konferenci zdaj izenačen na 1:1.

Triindvajsetletni kanadski hokejist je tako postal junak večera in odločil tekmo pred zaradi epidemije covid-19 praznimi tribunami.

"Imel sem prostor, poskušal sem priti do ploščka in zelo sem vesel, da mi ga je uspelo spraviti v mrežo. Upam, da bomo ta zagon znali prenesti tudi na naslednjo tekmo in zmagali," je po tekmi dejal Myers.

Letalci tako že vse od januarja niso izgubili dveh tekem zapored. "Malo smo razočarani, da nismo zmagali že po rednem delu. A veseli smo, da smo spet zmagali," je dodal junak večera.

Dva zadetka za Letalce je dosegel Kevin Hayes, enega pa je dodal Sean Couturier. Razpoložen je bil tudi vratar Carter Hart, ki je zbral 31 obramb.

Hokejisti Tampe so s 7:1 odpravili Boston in v seriji na štiri zmage povedli z 2:1. | Foto: Getty Images Hokejisti Tampe so s 7:1 odpravili Boston in v seriji na štiri zmage povedli z 2:1. Foto: Getty Images

Pri Otočanih so se med strelce vpisali Anders Lee, Anthony Beauvillier in Jean-Gabriel Pageau, prvič po marcu pa je namesto Semjona Varlamova med vratnici stopil Thomas Greiss, ki je ubranil 20 strelov.

Dvaintridesetletni Rus Varlamov je dosegel klubski rekord iz leta 1980, saj je 139 minut in 17 sekund ostal brez prejetega zadetka v končnici, vendar pa je v uvodni tretjini "požrl" tri gole iz desetih strelov, zato ga je trener Barry Trotz zamenjal z Greissom.

Prav tako v polfinalu vzhodne konference je Tampa Bay Lightning kar s 7:1 premagala Boston Bruins in v zmagah povedla z 2:1, v zahodni konferenci pa so hokejisti Colorado Avalanche dosegli prvo zmago v dvoboju. Zmagali so s 6:4 in prednost Dallasa, ki je meril na 3:0, v boju na štiri zmage znižali na 1:2.