liga NHL Pittsburgh Penguins Winnipeg Jets

Sobota, 5. 1. 2019, 6.40

Liga NHL, 4. januar

Pittsburgh uspešen še osmič zapored

Pittsburgh Penguins | Sidney Crosby in soigralci so dosegli osmo zaporedno zmago. | Foto Reuters

Sidney Crosby in soigralci so dosegli osmo zaporedno zmago.

V ligi NHL je bil izjemno pester petek. Na delu so bili med drugimi hokejisti Pittsburgh Penguins, ki so proti drugemu moštvu zahoda, Winnipeg Jetsom, dosegli že osmo zaporedno zmago. Pingvini so na zadnjih desetih tekmah izgubili le enkrat, tokrat so slavili s 4:0. S 33 obrambami in nedotaknjeno mrežo se je izkazal Matt Murray, Matt Cullen je za domače vpisal gol in podajo. Prvaki iz Washingtona so pri Dallasu doživeli še tretji zaporedni poraz.

Prvaki lanske sezone Washington Capitals so na gostovanju pri Dallas Starsih izgubili z 1:2. Za domače, ki so povedli z 1:0, je oba gola zadel Tyler Seguin. Odločilnega za zmago je zadel v četrti minuti podaljška. Vratar Dallasa Anton Khudobin je zbral 36 obramb.

Zmagi Vegasa in Colorada, Detroit po podaljšku

Lanski finalisti Vegas Golden Knights so zmagali v gosteh pri Anaheim Ducksih s 3:2. Vegas je povedel v prvi tretjini, potem pa so gledalci v drugi tretjini videli še preostale štiri gole. Najprej so v razmiku 20 sekund dvakrat zadeli domači, potem pa v pol minute dvakrat gostje za zmago. Odlični gol je v 11. minuti prispeval Max Pacioretty.

Hokejisti Vegasa so slavili s 3:2. | Foto: Reuters Hokejisti Vegasa so slavili s 3:2. Foto: Reuters

Do najvišje zmage v noči na soboto so prišli hokejisti Colorado Avalancha, ki so doma s 6:1 nadigrali New York Rangerse. Colorado je polovico golov dosegel ob igri z igralcem več, dvakrat je bil ob številčni prednosti uspešen Mikko Rantanen, Nathan MacKinnon je prispeval gol in dve podaji, Tyson Barrie pa tri podaje. Edini gol za New York je v zadnji tretjini zadel Ryan Strome, njegov soigralec Jimmy Vesey pa je neuspešno izvajal kazenski strel.

Detroit Red Wings so se zmage s 4:3 nad Nashville Predatorsi veselili po podaljšku, ko je odločilni gol v zadnji minuti zadel Dylan Larkin.

Lestvica

Sportal Moštvu Calgary Flames uspel preobrat, šesti zaporedni poraz Detroita #video
Novoletna zimska klasika NHL: Boston Bruins Chicago Blaskhawks