Kraljem ne gre in ne gre, Kopitar prispeval podajo

1

Anže Kopitar | Anže Kopitar je imel težko nalogo. | Foto Reuters

Anže Kopitar je imel težko nalogo.

V ligi NHL je bil znova na delu Anže Kopitar, ki je z Los Angeles Kings gostil vodilno moštvo vzhodne konference Tampo Bay. Kings, ki so po 42 odigranih srečanjih na predzadnjem mestu zahodne konference, so tokrat na domačem ledu doživeli visok poraz.

Tampa Bay, vodilna ekipa na vzhodu, je Kralje premagala z izidom 6:2 in se tako dodatno utrdila na prvem mestu konference, medtem ko so Kralji s 35 točkami na zadnjem mestu zahodne konference.

Že po prvi tretjini je bilo bolj ali manj jasno, da Kralji ne bodo imeli prav veliko možnosti za zmago nad Tampo. Gostje so povedli v sedmi minuti prve tretjine, ko je zadel Nikita Kučerov. Kmalu za njim sta bila za Tampo uspešna še Brayden Point in Ryan Callahan. Prva tretjina se je končala z 0:3 za goste.

Že v prvi minuti druge tretjine je vodstvo na 0:4 povišal Ryan McDonagh. Prvi gol za LA Kings je v osmi minuti druge tretjine dosegel Austin Wagner in znižal rezultat na 1:4. Deset minut pozneje so bili z golom Stevena Stamkosa znova uspešni gostje in povedli s 5:1.

Anže Kopitar LA Kings | Foto: Reuters Foto: Reuters

Kopitar podajalec pri drugem golu

V zadnji tretjini smo lahko videli dva gola. Za Tampo je bil uspešen Mathieu Joseph, zadnji gol za Kralje pa je dosegel Drew Doughty, ki mu je podal naš Anže Kopitar. Hrušičan je na ledu preživel 24 minut.

Aktualni prvaki iz Washingtona so gostovali pri St. Louisu in izgubili s 5:2. Boston je doma premagal Calgary s 6:2, Toronto pa je na domačem ledu izgubil proti Minnesoti.