Tampa Bay Lightning New York Rangers Toronto Maple Leafs Dallas Stars liga NHL

Četrtek, 8. 2. 2024, 7.01

Liga NHL, 7. februar

Toronto končal zmagoviti niz Dallasa

Dallas Stars Toronto Maple Leafs | Toronto Maple Leafs so s 5:4 premagali Dallas Stars. | Foto Reuters

Toronto Maple Leafs so s 5:4 premagali Dallas Stars.

Hokejisti Dallasa so v Torontu lovili peto zaporedno zmago in že 32. v sezoni, s katero pa bi ohranili stik z vodilnim moštvom zahodne konference Vancouvrom, a pri tem niso bili uspešni, saj so Maple Leafs zmagali s 5:4 (njihova 26. zmaga). Na vzhodu so sta se v derbiju spopadla New York in Tampa Bay. Rangers so do 32. zmage sezone prišli z rezultatom 3:1.

Vegas Golden Knights : Edmonton Oilers, Connor McDavid
Sportal Konec sijajne serije Edmontona, rekord ostaja nedotaknjen

Newyorčani so proti Tampi prišli do tretje zaporedne zmage, glavni delež pa je prispeval Jimmy Vesey z dvema zadetkoma. "Imeli smo srečo, da smo v drugi tretjini prišli do dveh golov. Bilo je kar precej težav v obrambi. Ampak na koncu smo delo dobro opravili in na tem, kar smo pokazali na zadnjih dveh tekmah, lahko gradimo," je dejal Vesey.

Toronto, ki je peti na vzhodu, je s 5:4 odpravil četrtouvrščeno ekipo zahoda. Mitchell Marner in William Nylander sta v 52. minuti v razmaku 20 sekund zadela za kanadsko vodstvo s 5:3, velja pa omeniti, da je le pol minute pred tem pri gostih s kazenskim strelom še Jevgenij Dadonov zadel za 3:3. Nylander je za zmagovalce sicer zbral dva gola in podajo, John Tavares pa gol in dve podaji. Dadonov pa je dosegel dva zadetka za Dallas. Nylander je s 65 točkami deveti strelec lige, vodilni Nikita Kučerov iz Tampe je z novo podajo izkupiček povečal na 86 točk. Samo po številu golov sicer vodi Auston Matthews, ki je tudi tokrat (ob podaji) za zmago Toronta prispeval en zadetek in je pri 41 golih.

Anžeta Kopitarja in njegove Los Angeles Kings naslednja tekma v ligi NHL čaka šele v nedeljo, 11. februarja zjutraj po srednjeevropskem času, ko bodo na domačem ledu pričakali Edmonton Oilers.