St. Louis Blues Anže Kopitar Anže Kopitar Los Angeles Kings liga NHL

Nedelja, 7. 3. 2021, 6.55

liga nhl, 6. marec

Kopitar blestel in potegnil ekipo iz brezna #video

Anže Kopitar | Anže Kopitar je z dvema goloma in podajo pomagal Los Angeles Kings, da so prekinili črn niz. | Foto Reuters

V ligi NHL je bila pestra sobota, razlog za veselje pa so imeli tudi hokejisti Los Angeles Kings, ki so po štirih zaporednih porazih vendarle prišli do zmage. In velik delež k uspehu proti St. Louis Blues je z dvema goloma in podajo prispeval slovenski hokejist Anže Kopitar. Tekmeca sta že v petek igrala podaljšek, ki je tudi tokrat odločil zmagovalca. Šved Adrian Kempe je v drugi minuti podaljška zadel za zmago ekipe iz Los Angelesa.

Anže Kopitar
Sportal Nesrečen poraz Anžeta Kopitarja in druščine

Začetek tekme za hokejiste Los Angeles Kings ni obetal. Gostje, ki so slavili zmago že v petek po podaljšku, so v 12. minuti prve tretjine vodili že s 3:0. A je imel Anže Kopitar drugačne načrte. Najprej je v 14. minuti znižal izid, v drugi nato še enkrat zadel in podal, da sta bili ekipi poravnani.

V zadnjih 20 minutah rednega dela igre nismo videli odločujočega zadetka, zato sta morali ekipi kot v petek vnovič igrati podaljšek. Ta se je tokrat razpletel v korist Los Angeles Kings. Šved Adrian Kempe je bil tisti, ki je v drugi minuti dodatne igre poskrbel za zmago Kings, ki so tako prekinili seriji štirih zaporednih porazov.

Vrhunci tekme med LA Kings in St. Louis Blues

"Ne bo se velikokrat zgodilo, da bomo proti taki ekipi dosegli štiri zaporedne gole in na tak način prišli do zmage. Na srečo se tokrat je," je bil zadovoljen trener Los Angelesa Todd McLellan, ki je izpostavil vlogo Kopitarja pri preobratu: "Nihče ne more vsega sam. A ko se vrhunski igralci odločijo, da morajo nekaj storiti in to naredijo na prav način, jih je lahko slediti. Danes so Kopitar in še nekateri ekipo potegnili iz brezna, drugi so jim sledili, posledica je bila zmaga."

Kralji so z 10 zmagami, osmimi porazi in petimi zmagami v podaljšku še naprej na petem mestu v skupini Honda West. V njej vodi Vegas, ki je tokrat s 4:0 nadigral San Jose, kar je bila že njegova šesta zaporedna zmaga. Dva gola za domače je dosegel Alex Tuch, oba po samostojnih akcijah brez podajalcev.

Na lestvici skupine pred Los Angelesom je poleg Vegasa in St. Louisa še Colorado, v soboto je proti Anaheimu vpisal točko, za goste je bila to prva zmaga na zadnjih desetih tekmah. Obračun, ki se je končal z izidom 4:5, je v drugi minuti podaljška ob igralcu več na ledu odločil Ryan Getzlaf. Gosti so še šest minut pred koncem zaostajali z 2:4.

Liga NHL, 6. marec

Los Angeles Kings : St. Louis Blues 4:3 /po podaljšku/
Kopitar 14., 39., Lufff 40. (Kopitar podaja), Kempe 62.; Perron 1., Walker 5., O'Reilly 12.

San Jose Sharks :  Vegas Golden Knights 0:4

Lestvice (št. zmag, porazi, po podaljšku/KS, dani/prejeti zadetki, točke)

- skupina Honda West:

1. Vegas         16   4    1   70:45    33
2. St Louis      14   8    3   81:79    31
3. Colorado      13   7    2   68:55    28
4. Minnesota     13   8    1   69:60    27
5. Los Angeles   10   8    5   68:65    25
6. Arizona       11  10    3   65:73    25
7. Anaheim        7  12    6   55:76    20
8. San Jose       8  11    3   63:86    19