Calgary Flames Darryl Sutter Anže Kopitar Anže Kopitar Los Angeles Kings liga NHL

Liga nhl, 5. marec

Nesrečen poraz Anžeta Kopitarja in druščine

Anže Kopitar | Anže Kopitar ta večer ni imel razloga za veselje. | Foto Guliverimage

Anže Kopitar ta večer ni imel razloga za veselje.

V noči na soboto so v ligi igrali šest tekem. Na delu so bili tudi Kralji Anžeta Kopitarja, ki se niso mogli izogniti četrtemu zaporednemu porazu. Na domačem ledu so jih v podaljšku premagali St. Louis Blues (2:3).

New York Rangers
Sportal Navijače so dočakali, zvezdnika, ki se je znašel sredi škandala, še ne
Alexander Killorn
Sportal Prvaki vstali od mrtvih: Kanadčan prehitel sireno #video

V zadnji minuti zadnje tretjine so Kralji doživeli hladen tuš

Kralji so imeli v določenem trenutku tekme celo vodstvo, a ga niso znali ohraniti. Kopitar je tokrat na ledu prebil dobrih 23 minut (23:31) in prispeval podajo za drugi gol.

Tekmo so bolje začeli gostje, potem ko je v tretji minuti prve četrtine v polno zadel David Perron. V drugi tretjini je bil za LA Kings uspešen Jeff Carter in poskrbel za izenačenje na 1:1.

V zadnji tretjini rednega dela tekme smo videli dva gola. Za vodstvo Kraljev z 2:1 je v prvi minuti tretjine poskrbel Dustin Brown, podajo pri tem golu je prispeval Kopitar. Domači so imeli vodstvo vse do 44 sekund pred koncem rednega dela. Za hladen tuš je poskrbel David Perron, ki je zadel še drugič in izenačil na 2:2.

Tekma je bila odločena v podaljšku. V drugi minuti je za St. Louis Blues zadel Mike Hoffman in postal junak tekme.

Los Angeles ima zdaj z devetimi točkami, osmimi porazi v rednem delu in petimi po podaljšku 23 točk ter zaseda peto mesto v skupini Honda West.

Slovenski zvezdnik Anže Kopitar je prispeval podajo, že svojo 638. za kralje, z njo se je na klubski lestvici izenačil s tretjim najboljšim podajalcem vseh časov Davom Taylorjem.Pred njima sta Wayne Gretzky (672) in Marcel Dionne (757). Poleg 638 podaj je Hrušičan do zdaj za Los Angeles dosegel tudi 337 golov, na klubski lestvici je četrti tako po številu golov kot po številu skupnih točk.

Sutter znova v vlogi glavnega trenerja

Prekaljeni trenerski maček Darryl Sutter, ki je med letoma 2011 in 2017 vodil Los Angeles Kings in z njim osvojil dva Stanleyjeva pokala, bo v ligi NHL znova opravljal trenersko vlogo. Postal je glavni trener Calgary Flames, pri katerem je v preteklosti že imel tako trenersko funkcijo kot tudi vlogo generalnega direktorja.

Darryl Sutter, ki se je leta 2012 in 2014 s Kralji veselil naslova prvaka najmočnejše hokejske lige na svetu, se je leta 2017 poslovil od kalifornijske ekipe, pred dvema letoma se je nato vrnil v ligo NHL. Takrat kot svetovalec trenerskemu štabu Anaheim Ducks.

Darryl Sutter, ki je največje trenerske uspehe dosegel z LA Kings, se vrača za trenersko krmilo Calgary Flames. | Foto: Reuters Darryl Sutter, ki je največje trenerske uspehe dosegel z LA Kings, se vrača za trenersko krmilo Calgary Flames. Foto: Reuters Zdaj se vrača kot trener Calgary Flames, pri katerem so v četrtek odpustili Geoffa Warda. Sutter je v kanadskem klubu že deloval med letoma 2002 in 2006 kot trener, med letoma 2003 in 2010 mu je pripadala vloga generalnega direktorja. Calgary je trenutno peto moštvo kanadske divizije, v kateri vodi Toronto.

** - kazenski streli

Lestvice (št. zmag, porazi, po podaljšku/KS, dani/prejeti zadetki, točke)

- skupina Honda West:
1. Vegas         15   4    1   66:45    31
2. St Louis      14   8    2   78:75    30
3. Colorado      13   7    1   64:50    27
4. Minnesota     13   7    1   67:55    27
5. Los Angeles    9   8    5   64:62    23
6. Arizona       10  10    3   60:71    23
7. San Jose       8  10    3   63:82    19
8. Anaheim        6  12    6   50:72    18