Dallas Stars Vegas Golden Knights liga NHL

Četrtek, 7. 12. 2023, 7.52

Liga NHL, 6. december

Vegas se je utrdil na prvem mestu

Vegas Golden Knights | Hokejisti Vegas Golden Knights so vknjižili novo zmago. | Foto Reuters

Hokejisti Vegas Golden Knights so vknjižili novo zmago.

V hokejski ligi NHL so imeli Anže Kopitar in njegovi Kralji prost večer, na delu pa sta bili ekipi z vrha zahodne konference. Vodilni Vegas Golden Knights so bili prepričljivi ob zmagi s 6:3 proti St. Louis Blues. Dallas Stars so se opekli na gostovanju pri Panterjih na Floridi.

Los Angeles Kings, Anže Kopitar
Sportal Kralji trpeli, po preobratu pa nadaljevali rekorden gostujoči niz #video

Hokejisti Vegas Golden Knights so v severnoameriški ligi NHL v St. Louisu s 6:3 premagali Blues in z 39 točkami ostajajo na čelu najmočnejše lige na svetu. Po dve manj imajo tokrat prosti New York Rangers in Boston Bruins na drugem in tretjem mestu.

Peti za Coloradom (34) so Los Angeles Kings s 33 točkami. Ekipa slovenskega kapetana Anžeta Kopitarja bo naslednjo tekmo igrala v noči na petek po slovenskem času v Montrealu proti Canadiens. Kanadska zasedba je na 22. mestu v ligi in ima 25 točk.

Ekipa iz Meke igralništva je kar tri gole dosegla v razmaku dveh minut in 36 sekund druge tretjine, v kateri so zadeli še četrtič in potrdili slavje. Po prvi tretjini so domači sicer vodili že s 3:1.

Nato so od konca devete minute drugega dela zapovrstjo vratarja Jordana Binningtona (43 obramb) premagali Jack Eichel, Keegan Kolesar in William Karlsson, ki so na tekmi vpisali še po eno podajo. Vratar gostov Logan Thompson je zaustavil 26 strelov domačih, premagal ga je tudi Jordan Kyrou, ki je s podajo v statistiko vpisal dve točki.

Anže Kopitar in njegovi LA Kings so letos v gosteh še neporaženi in zdaj z desetimi zaporednimi gostujočimi zmagoslavji rekorderji lige NHL. Priložnost, da rekordni niz še podaljšajo bodo imeli v noči na petek, ko se bodo ustavili pri Montreal Canadiens.

Lestvica

Sportal Dallas prerešetal mrežo Tampe, uspešna tudi oba divizijska tekmeca Kraljev