Petek, 5. 5. 2023, 7.48

12 mesecev

liga nhl, konferenčni polfinale, 4. maj

Florida v končnici NHL povedla z 2:0, Dallas izenačil

Florida Panthers | Joe Pavelski je na prvi tekmi prispeval štiri gole, a to ni bilo dovolj za zmago Dallas Stars. Seattle je Teksašane premagal po podaljšku (5:4). Kako bo tokrat? | Foto Reuters

Hokejisti Floride Panthers v severnoameriški ligi NHL so po uvodni zmagi s 3:2 nad Toronto Maple Leafs v drugem krogu končnice povedli z 2:0 v dvoboju na štiri zmage. Dallas Stars so doma premagali Seattle Kraken s 4:2 in izid v seriji poravnali na 1:1.

Anže Kopitar
Sportal Slovenci na SP brez Anžeta Kopitarja, po Budimpešti zadnji rez #video
Vegas Golden Knights, Edmonton Oilers
Sportal Štirje goli Draisaitla premalo v dvoboju proti Vegasu

Panterji so sicer po petih minutah dvoboja že zaostajali z 0:2. V 12. minuti je izid znižal Anton Lundell, zmago pa so si panterji zagotovili na začetku druge tretjine, ko so zadeli dvakrat v razmaku vsega 47 sekund. Med strelce sta se vpisala Aleksander Barkov in Gustav Forsling. S 34 obrambami se je izkazal tudi gostujoči vratar Sergej Bobrovski.

"Letos se je na nas zgrnilo veliko stvari. To je končnica. Vedeli smo, da bodo trdno začeli tekmo. Morali bi začeti bolje, kot smo, in to je na nas igralcih, ampak mislim, da so bile prilagoditve, ki smo jih storili med odmorom, odlične. Pomagalo je, da smo dvakrat zadeli. Veliko lažje je igrati s prednostjo," je po dvoboju dejal hokejist Floride Matthew Tkachuk.

V dvoboju drugega kroga končnice v zahodni konferenci pa je Dallas izid v zmagah izenačil. Joe Pavelski je dosegel peti gol na dveh tekmah, ko je zadel za vodstvo s 3:1 ob koncu druge tretjine. Po gol in podajo sta prispevala še Wyatt Johnston in Tyler Seguin.

Prva tretjina se je končala brez zadetkov, v drugi pa so domači hokejisti stopili na plin in jo dobili s 3:1. Po dobrih desetih minutah v sklepni tretjini je Dallas po zaslugi Seguina povedel s 4:1. Za Seattle je znižal Jordan Eberle, a mu je za preobrat zmanjkalo časa.