Četrtek, 30. 5. 2024, 6.51

3 tedne

Liga NHL, 29. maj, konferenčni finale

Edmonton po preobratu do izenačenja

Edmonton Oilers : Dallas Stars | Edmonton Oilers so po petih minutah zaostajali z 0:2, na koncu pa zmagali s 5:2 in serijo izenačili. | Foto Reuters

Hokejisti Edmonton Oilers so na četrti tekmi konferenčnega finala s 5:2 premagali Dallas Stars in serijo, v kateri igrajo na štiri zmage, izenačili na 2:2. Teksašani so odlično začeli srečanje, po dobrih petih minutah vodili z 2:0, a vodstva niso znali zadržati. Peta tekma bo na terenu Dallasa.

Florida Panthers
Sportal Po dramatičnem dvoboju do izenačenja

Dallas je na četrti tekmi serije povedel že po prvem strelu na domača vrata, po vsega 58 sekundah obračuna je zadel Wyatt Johnston. Vratarja Stuarta Skinnerja (20 obramb) je nato za 2:0 premagal še Esa Lindell po petih minutah in pol srečanja. Pravzaprav je to storil obrambni igralec domačih, saj se je plošček po Lindellovem strelu odbil v mrežo od hrbta Darnella Nurseja. Obakrat je bil podajalec Jamie Benn.

Evan Bouchard, Leon Draisaitl, Mattias Ekholm, Mattias Janmark in Ryan McLeod so nato zadeli za naftarje in ekipa iz Alberte je zanesljivo zmagala. Bouchard je na 2:2 izenačil že tri minute in 43 sekund pred koncem prve tretjine, Janmark pa je po 13 minutah in 31 sekundah druge tretjine domače prvič in tudi dokončno povedel v vodstvo.

Peta tekma bo v noči na soboto po slovenskem času v Dallasu.

Tudi v drugem polfinalnem paru med New York Rangers in Florida Panthers je serija izenačena na 2:2.