Sreda, 29. 12. 2021, 7.05

Liga NHL, 28. december

Kopitar preskočil legendo, a so Kralji vseeno izgubili #video

Anže Kopitar | Anže Kopitar je na večni lestvici podajalcev v franšizi LA Kings prehitel legendarnega Wayna Gretzkyja. | Foto Guliverimage

Po odmoru zaradi povečanega števila okužb z novim koronavirusom so hokejisti v ligi NHL znova stopili na led in odigrali tri tekme. Na delu je bila tudi ekipa Anžeta Kopitarja, ki je na domačem ledu s 3:6 izgubila proti drugi najboljši ekipi zahodne konference Vegas Golden Knights, slovenski as pa je storil pomemben korak.

Slovenski as Anže Kopitar je prispeval podajo pri prvem golu Kraljev, ki ga je za izid 1:2 dosegel Adrian Kempe, in na večni lestvici podajalcev v franšizi LA Kings s 673 podajami prehitel legendarnega Wayna Gretzkyja. Od prvega mesta ga zdaj loči manj kot sto podaj. S 757 podajami vodi Marcel Dionne.

Preostala strelca zadetkov domače ekipe sta bila Trevor Moore in Alex Iafallo, za goste pa se je med strelce dvakrat vpisal Jonathan Marchessault.

Že v drugi minuti druge tretjine, ko so gosti povedli s 4:1, je igro zapustil domači vratar Jonathan Quick, ki je štiri gole prejel po 15 strelih. A tudi zamenjava vratarja ni veliko pomagala, Vegas je hitro dosegel še peti gol in si s tem praktično zagotovil že šesto zaporedno zmago v gosteh.

Los Angeles je s 33 točkami na desetem mestu zahodne konference, v kateri vodi prav Las Vegas.

Vrhunci obračuna med ekipama Vegas Golden Knights in Los Angeles Kings:

Po vrnitvi na led so ekipe očitno pozabile na obrambe, saj je tudi na preostalih dveh tekmah padlo veliko golov. San Jose je po kazenskih strelih z 8:7 premagal Arizono, vodilna Tampa pa je bila po podaljšku s 5:4 boljša od Montreala.

Za San Jose je pri zmagi mrežo zatreslo sedem različnih igralcev, pri Arizoni, ki si je točko priborila minuto in 22 sekund pred koncem prvega dela, je svoja prva gola v NHL dosegel Švicar Janis Moser.

V Tampi je dva gola v statistiko vpisal domači napadalec Breyden Point, že v 36. sekundi podaljška pa je zmagovalca odločil Ondrej Palat. Aktualni prvaki imajo na čelu lige zdaj 46 točk, tri več od Caroline.

Anže Kopitar
Sportal Po božiču najprej na testiranje, nato upajo na vrnitev v tekmovalni pogon