Washington Capitals Vegas Golden Knights Philadelphia Flyers Tampa Bay Lightning liga NHL

Sreda, 22. 12. 2021, 7.26

Liga NHL, 21. december

V ligi NHL so zaradi številnih okužb in protokolov odigrali le eno tekmo

Tampa Bay Lightning, Pat Maroon | Hokejisti moštva Tampa Bay Lightning gostujejo v Las Vegasu. | Foto Guliverimage

Hokejisti moštva Tampa Bay Lightning gostujejo v Las Vegasu.

Prvaki severnoameriške lige NHL, hokejisti Tampa Bay Lightning do zmagali na edini tekmi večera v tekmovanju za Stanleyjev pokal. Tampa je v razprodani dvorani T-Mobile Arenas v Las Vegasu proti domačim Golden Knights zmagala s 4:3. Zaradi ukrepov za zajezitev koronskih okužb je namreč odpadlo kar devet od sicer predvidenih desetih tekem.

Tampa je v gosteh zaostajala že z 1:3, preden ji je uspel preobrat. Končni izid je v zadnji tretjini s svojim 14. golom v sezoni dosegel Steven Stamkos.

Ekipa je sicer morala nastopiti brez trenerja Jona Cooperja, ki je bil tik pred dvobojem pozitiven na covid-19.

Med strelce za goste so se vpisali še Gabriel Fortier, Anthony Cirelli in Pierre-Edouard Bellemare, vratar Andrej Vasilevskij pa je za Tampo, ki je dobila osem od zadnjih devetih tekem, zbral 38 obramb.

Pri domačih vitezih je Mark Stone zadel dvakrat, Shea Theodore je zbral dve podaji, Laurent Brossoit pa je zaustavil 15 strelov. Vse to ni bilo dovolj, da bi Vegas nadaljeval niz petih zaporednih zmag.

Vitezi so sicer igrali brez branilca Alexa Pietrangela in napadalca Jevgenija Dadonova, ki sta vstopila v proticovidne protokole.