0,10

termometer

Los Angeles Kings Anže Kopitar
Kralji so na domačem ledu ostali praznih rok proti zadnjeuvrščenemu Anaheimu. Foto: Guliverimage

Hokejisti Los Angeles Kings so v severnoameriški profesionalni hokejski ligi NHL vse dlje od končnice. V noči na četrtek so v svoji dvorani priznali premoč Anaheimu, zadnjeuvrščenemu moštvu skupine Honda West, izid je bil 2:3. Slovenski as Anže Kopitar ni sprožil na gol niti enega udarca, njegova statistika strelov ali podaj je ostala prazna. Toronto si je kot prvi kanadski klub v tej sezoni zagotovil nastop v končnici, Vegas pa je zmagal že desetič zapored.

New Jersey Devils Sportal New Jersey in Columbus prekinila neslavna niza, Tampa z zvezdico #video

Gosti, ki so pred tekmo že vedeli, da se v "play off" ne morejo uvrstiti, so odločilni gol dosegli minuto in sekundo pred koncem tekme, strelec je bil Cam Fowler. Slovenski as Anže Kopitar tako v ligi NHL ostaja pri 996 točkah. Od veličastnega mejnika ga ločijo le še štiri. Prvič je za ekipo iz mesta angelov v NHL zaigral centralni napadalec Quinton Byfield, številka dva zadnjega nabora NHL. Na ledu je prebil slabih 18 minut.

Vrhunci dvoboja v Los Angelesu:

Anaheim, ki je prekinil niz petih zaporednih porazov, je tudi teoretične možnosti za uvrstitev med najboljše štiri v skupini dokončno izgubil, potem ko je St. Louis premagal Minnesoto. Blues so pred zadnjo tretjino sicer zaostajali z 1:3, v zadnji tretjini pa s tremi goli prišli do preobrata. Triindvajset sekund pred koncem je tekmo odločil Robert Thomas.

Vegas desetič zapored, Toronto že v končnici

Za potrditev mesta v končnici je imela priložnost tudi Arizona, ki pa je na domačem ledu ni izkoristila, saj je z 2:4 izgubila proti San Joseju. Morski psi so z dvema točkama na šestem mestu skupine spet prehiteli Los Angeles.

V Las Vegasu sta se udarili vodilni ekipi skupine Honda West Vegas in Colorado, obe že tudi imata vozovnico za zaključne dvoboje. S 5:2 so bili boljši domači, ki so serijo zaporednih zmag podaljšali na deset. Z dvema goloma in podajo je bil prvo ime dvoboja Max Pacioretty.

Ottawa je s 6:3 premagala Vancouver, Brady Tkachuk je v statistiko vpisal gol, podajo in šest strelov v okvir vrat. Zadnji je bil njegov 201. v sezoni, nihče ni povzročil vratarjem toliko dela kot on.

Toronto je bil s 4:1 boljši od Montreala, Auston Matthews, najboljši strelec lige, je dosegel svoj 35. gol, njegov soigralec Joe Thornton je postal sedmi igralec v zgodovini, ki je prišel do meje 1.100 podaj. Toronto si je kot sedmi klub v tej sezoni zagotovil nastop v končnici.

Napadalec Edmontona Connor McDavid še povečuje svoje vodstvo na lestvici najučinkovitejših igralcev. Tokrat je bil pri zmagi s 3:1 v Winnipegu podajalec pri vseh treh golih, tudi pri zadetku Leona Draisaitla, drugega najučinkovitejšega igralca lige, ki je v zadnjih trenutkih tekme s strelom na prazen gol potrdil zmago.

San Jose Sharks : Arizona Coyotes          4:2

Lestvice (št. zmag, porazi, po podaljšku/KS, dani/prejeti zadetki, točke)

- skupina Honda West:
1. Vegas*         35  11    2  165:105   72
2. Colorado*      31  12    4  164:117   66
3. Minnesota*     31  14    3  154:127   65
4. St Louis      22  19    6  139:146   50
5. Arizona       21  23    5  132:156   47
6. San Jose      19  24    5  131:167   43
7. Los Angeles   18  23    6  126:140   42
8. Anaheim       15  28    7  109:162   37