Liga NHL, 26. oktober

Kopitarju se je po izenačenju povsem porušil načrt #video

Jared Spurgeon | Med strelce za Minnesoto se je vpisal tudi Jared Spurgeon. | Foto Reuters

Med strelce za Minnesoto se je vpisal tudi Jared Spurgeon.

Slovenski hokejski zvezdnik Anže Kopitar je v severnoameriški ligi tokrat z Los Angeles Kings gostoval v St. Paulu pri Minnesota Wild. Kralji so visoko izgubili z 1:5, tudi Kopitarjeva statistika je ostala skoraj povsem prazna, v dobrih 17 minutah je vknjižil le tri strele proti vratom tekmeca. Kralji so v 25. minuti izenačili na 1:1, nato pa do konca srečanja prejeli še štiri zadetke.

Hokejiste Minnesote na uvodu v novo sezono 13 od skupno prvih 18 tekem čaka na gostovanjih, zato dvoboje pred domačim občinstvom znajo izkoristiti. Na tekmi proti kraljem so svojim navijačem ponudili veliko razlogov za veselje.

Eric Staal je po izenačenju na 1:1 dosegel zadetek za vodstvo proti koncu druge tretjine, vratar Alex Stalock je zaustavil 30 strelov in gostitelji so kralje premagali kar s 5:1.

Vrhunci dvoboja med Minnesoto in Los Angelesom:

Med strelce za Minnesoto, ki je dobila tri od zadnjih štirih tekem, so se vpisali še Gerald Mayhew, Joel Eriksson Ek, Mikko Koivu in Jared Spurgeon. Za kralje, ki so izgubili še drugič zaporedoma, je edini gol dosegel Ben Hutton, vratar Jonathan Quick je zbral 22 obramb.

"Lansko sezono navijačem nismo ponudili tega, kar si zaslužijo, zato smo letos še bolj odločno vstopili v sezono. Spet jih moramo prepričati, da nam bodo zaupali," je dejal domači branilec Matt Dumba, ki je zbral dve podaji.

Kralje v nedeljo čaka še gostovanje pri Chicago Blackhawkes.

Boston nadigral prvake

Patrice Bergeron je čestital Tuukki Rasku za drugi shutout sezone. | Foto: Reuters Patrice Bergeron je čestital Tuukki Rasku za drugi shutout sezone. Foto: Reuters Prvaki NHL, hokejisti St. Louis Blues, so v ponovitvi lanskega velikega finala lige NHL gostovali pri Boston Bruins in klonili z 0:3. Lani so gosti po dvorani TD Garden drsali s Stanleyjevim pokalom v rokah, potem ko so na odločilni sedmi tekmi zmagali s 4:1; tokrat so se kosmatinci potrudili, da se zgodba ni ponovila.

David Pastrnak je še osmo tekmo v nizu dosegel vsaj točko, ko je zadel svoj enajsti zadetek to sezono, vratar Tuukka Rask pa je za svoj drugi shutout sezone zaustavil 26 strelov.

"Ravno o tem sem govoril ..., če niso s seboj prinesli Stanleyjevega pokala, potem sam ne vidim nobenih podobnosti z lansko sezono. Drugo leto, drugačna ekipa," je dejal Rask.