Minnesota Wild Anže Kopitar Anže Kopitar Los Angeles Kings liga NHL

Sobota, 27. 2. 2021, 6.30

Liga NHL, 26. februar

Kopitar in Kralji končali zmagoviti niz

Anže Kopitar, Los Angeles Kings, Minnesota Wild, Kirill Kaprizov | Anže Kopitar in ekipa sta doživela prvi poraz po šestih zaporednih zmagah. | Foto Guliverimage

Anže Kopitar in ekipa sta doživela prvi poraz po šestih zaporednih zmagah.

Moštvo Los Angeles Kings je v noči s petka na soboto prekinilo niz šestih zmag v ligi NHL. Kralji, za katere igra slovenski as Anže Kopitar, so izgubili v gosteh pri Minnesota Wild v St. Paulu z 1:3.

Kraljem igra nikakor ni stekla. Že po prvih 20 minutah so zaostajali 0:3. V razmiku treh minut so zadeli Kiril Kaprizov, Nick Bjugstad in Joel Eriksson. V nadaljevanju je zasedba iz Los Angelesa strnila vrste in v tretji tretjini dosegla častni zadetek, ko je manj kot tri minute pred koncem zadel Jeff Carter.

Minnesota je prišla do svoje pete zaporedne zmage. Zelo dobro se je izkazal domači vratar Cam Talbot, ki je na svoji prvi tekmi po 2. februarju zaradi neupoštevanja protokolov za covid-19 dosegel 27 obramb.

"Na začetku sem potreboval zelo malo, da sem se nekoliko unesel, ampak to se rado zgodi, ko si vzamete 23, 24 dni dopusta," se je pošalil Talbot. Vratar kraljev Jonathan Quick je tudi dosegel 27 obramb. Ekipi se bosta znova pomerili v soboto. "Zadnji dve tretjini sta bili boljši," je dejal kapetan Los Angelesa Kopitar, ki je tokrat ostal brez strelske statistike in z zgolj dvema streloma na gol.

Blestel je Cam Talbot. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Blestel je Cam Talbot. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

"Še vedno ne igramo v skladu s svojimi standardi, a smo ustavili 'krvavitev'. Jutri je nova tekma in morali bomo biti veliko boljši, kot smo bili nocoj."

Zmagi za New York Rangers in Colorado Avalanche

Na preostalih dveh tekmah je New York Rangers odpravil vodilno ekipo skupine MassMutual East Boston Bruins s 6:2, ekipa Arizona Coyotes pa je doma izgubila proti Colorado Avalanche z 2:3.

Los Angeles v skupini Honda West zaseda peto mesto z 21 točkami. Toliko točk imata tudi Colorado in Arizona. Dve točki več ima na vrhu Las Vegas, Minnesota in St. Louis nato sledita z 22 točkami.

Na vrhu razpredelnice je ekipa Toronto Maple Leafs z 32 točkami.

Anže Kopitar, Los Angeles Kings
Sportal Kralji Anžeta Kopitarja izenačili najdaljši niz zmag v sezoni

Liga NHL, 26. februar:

New York Rangers : Boston Bruins 6:2

Minnesota Wild : Los Angeles Kings 3:1
Anže Kopitar dva strela na gol v 18:55 minute za LA Kings.

Arizona Coyotes : Colorado Avalanche 2:3

Lestvice (št. zmag, porazi, po podaljšku/KS, dani/prejeti zadetki, točke)

Skupina Honda West:
1. Vegas         11   4    1   48:34    23
2. Minnesota     11   6    0   53:41    22
3. St Louis      10   8    2   60:61    22
4. Colorado      10   6    1   49:40    21
5. Los Angeles    9   7    3   57:52    21
6. Arizona        9   8    3   54:58    21
7. San Jose       7   8    2   47:64    16
8. Anaheim        6  10    4   40:58    16